شناسایی ۷۰ زمینه همکاری میان ایران و قطر در خصوص جام جهانی

دومین جلسه در خصوص موضوعات مربوط به جام جهانی قطر صبح امروز(سه شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار و برحضور فعالانه و موثر بخش خصوصی کشور در حوزه های مختلف در قطر برای برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری،دکتر محمد مخبر در این جلسه با اشاره به روابط صمیمانه و‌ نزدیک جمهوری اسلامی ایران و قطر تاکید کرد: همکاری های مشترک تهران ـ‌ دوحه در دوران برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر فرصت مناسبی برای مستحکم تر کردن روابط بلند مدت دو کشور در زمینه های مختلف است.

معاون اول رئیس جمهوری بر حضور پر رنگ تر بخش خصوصی ایران در حوزه های مرتبط با برگزاری جام جهانی فوتبال تاکید کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه های توانمندی تجاری ایران در قطر و تامین نیازمندی های غذایی، پشتیبانی، ‌اقامت و تردد گردشگران خارجی و تماشاچیان مسابقات فوتبال از جمله زمینه های مهم فعالیت بخش خصوصی است.

دکتر مخبر دستگاه های مختلف را مکلف به تدوین و ابلاغ برنامه جامع همکاری های ایران و قطر کرد و مقرر شد ظرف یک هفته آینده برنامه عملیاتی زمانبندی شده هر دستگاه مشخص و اجرایی شود.

معاون‌اول رئیس جمهوری توجه به بحث گردشگری و حضور گردشگران خارجی و تماشاچیان فوتبال و بازدید از جاذبه های تاریخی و گردشگری ایران را از مهمترین زمینه ها و فرصت های درآمدزایی و همچنین سرمایه گذاری در مدت برگزاری جام جهانی فوتبال برشمرد و از وزیر میراث فرهنگی،‌گردشگری و صنایع دستی خواست تا زمینه های حضور فعالانه مردم و بخش خصوصی برای این موضوع فراهم شود.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین دستور داد تا شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی، مشکلات زیرساختی و اقامتی جزایر ایرانی از جمله کیش که پذیرای گردشگران خارجی در دوران برگزاری جام جهانی هستند را هر چه سریعتر برطرف کند.

در این جلسه که وزرای نیرو، راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین مسئولان دستگاه های مربوطه در خصوص همکاری های مشترک ایران ـ قطر در برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال حضور داشتند، گزارشی از وظایف و تکالیف دستگاه های مختلف در برنامه جامع همکاری های مشترک ایران و قطر در ۷۰ محور و تحت ۴ کمیته زیرساختی، گردشگری، فرهنگی و مالی ارایه شد.

وزیر راه و شهرسازی نیز در این جلسه ضمن ارایه گزارشی از ملاقات های اخیر خود با مسئولان قطری و توافقات انجام شده با دست اندرکاران برگزاری جام جهانی در زمینه اقامت و تردد هوایی و دریایی گردشگران خارجی و تماشاچیان فوتبال در ایران تاکید کرد: نقشه راه عملیاتی همکاری های ایران و قطر در برگزاری جام جهانی فوتبال بین دو کشور نهایی و امضا شده است.

در این جلسه تاکید شد نمایشگاه توانمندی های تجاری ایران در قطر در زمینه های مختلف توسط بخش خصوصی برگزار و زمینه‌های سرمایه گذاری های مشترک دو کشور فراهم شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.