اهمیت ارتقای فرهنگ دینی در جمعیت هلال‌احمر

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد:

سی‌وهشتمین نشست شورای فرهنگی جمعیت هلال‌احمر با حضور نماینده ولی‌فقیه، دبیرکل و دیگر اعضای این شورا در حوزه نمایندگی ولی‌فقیه برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی، نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر در این نشست ضمن تبیین وظایف و عملکرد شورای فرهنگی جمعیت هلال‌احمر، بر اهمیت ارتقای فرهنگ دینی در جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی در این نشست با بیان اینکه متولی فرهنگی در جمعیت هلال‌احمر، حوزه‌ نمایندگی ولی‌فقیه است، یادآوری کرد: «فعالیت‌های شورای فرهنگی جمعیت تنها محدود به ستاد نیست. این شورا در استان‌های کشور وجود دارد و نیز در طول سال‌های گذشته برگزار شده است.» نماینده رهبر معظم انقلاب در ادامه، بیانیه گام دوم را محور و شاخصی برای‌ فعالیت فرهنگی در تمام دستگاه‌ها  برشمرد و خاطرنشان کرد: «این بیانیه و اهداف و وظایف این حوزه که در قالب نظام‌نامه حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر که از سوی دفتر مقام معظم رهبری ابلاغ شده، راهگشای فعالیت‌های فرهنگی در جمعیت هلال‌احمر است.» او‌ شورای فرهنگی را سیاست‌گذار برنامه‌های فرهنگی در جمعیت هلال‌احمر دانست و  ابراز امیدواری کرد که این شورا بتواند زمینه تعالی‌وترقی جمعیت هلال‌احمر در عرصه فرهنگ دینی را فراهم سازد.

او در ادامه با اشاره به فعالیت‌های جمعیت هلال‌احمر در ترویج فرهنگ نماز بیان کرد: «در سال‌های گذشته جمعیت هلال‌احمر به عنوان یکی از دستگاه‌های برتر در ستاد اقامه نماز معرفی شده است که نشان‌دهنده عملکرد مثبت این مجموعه در این عرصه بوده است.»

 

بیانیه گام دوم نقشه راه

در این نشست دکتر یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر، نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در شورای فرهنگی بر اهمیت پرداختن به برنامه‌های فرهنگی تاکید کرد. او در ادامه با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی در عرصه فرهنگی بیان کرد: «برنامه‌ها بایستی با نگاه آسیب‌شناسی و توجه به ماموریت‌ها و وظایف تعریف شود تا در پایان آثار این کارهای عملیاتی، برای همگان محسوس باشد.»

او فرمایشات مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم را نقشه راه برای تدوین برنامه‌های فرهنگی در جمعیت هلال‌احمر دانست و تصریح کرد: «نوآوری، خلاقیت و مردمی بودن از ویژگی‌هایی است که باید در این برنامه‌ریزی‌ها مدنظر قرار گرفته شود.» دبیرکل جمعیت هلال‌احمر همچنین در این جلسه ابراز امیدواری کرد که در سال آتی نگرانی‌های مالی در خصوص برنامه‌های فرهنگی در جمعیت هلال‌احمر رفع شود.

 

مرور تاریخچه شورای فرهنگی

حجت‌الاسلام والمسلمین فجری ، دبیر شورای فرهنگی جمعیت نیز این نشست به ارایه تاریخچه‌ای تاسیس و سوابق شورای فرهنگی در جمعیت هلال‌احمر پرداخت. مرور شکل‌گیری، وظایف و عملکرد شورای فرهنگی، تبیین آیین‌نامه شورای فرهنگی و پرداخت به موضوعات و مسأله ستاد اقامه نماز در جمعیت از موضوعات مطرح‌شده در این نشست بود که حجت‌الاسلام والمسلمین فجری به آن اشاره کرد.

معاون آموزشی، فرهنگی پژوهشی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه همچنین به برخی از مصوبات شورای فرهنگی از زمان تاسیس در سال 1386 تاکنون اشاره کرد. در این مراسم اعضای دیگر نیز به بیان دیدگاه‌ها، پیشنهادات و راهکارهای خود در حوزه ماموریت‌ها و اقدامات فرهنگی در جمعیت هلال‌احمر در راستای هرچه بهترشدن فعالیت‌ها پرداختند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.