مکرون: پوتین تا پیش از کسب پیروزی نظامی متوقف نمی‌شود

رئیس جمهوری فرانسه نسبت به پایان قریب الوقوع جنگ در اوکراین ابراز نا امیدی کرد

امانوئل مکرون در این باره گفت که ولادیمیر پوتین همتای روسش به یک «پیروزی نظامی» نیاز دارد و تصمیم گرفته که جنگ را متوقف نکند.

به گزارش ایرنا، مکرون در مصاحبه‌ای با هفته‌نامه «لو پوئن» گفت: پوتین به یک پیروزی نظامی نیاز دارد حتی اگر بداند که اوکراین تسلیم نمی‌شود.

مکرون در مورد حمله‌ها به شهر شرقی ماریوپل اوکراین که نیروهای روس بر آن متمرکز شده‌اند، گفت: شاید این شهر از آن جهت که نماد اوکراینی است که او را نمی‌پذیرد، به هدف ثابت حمله تبدیل شده است.

رئیس جمهوری فرانسه در مورد حمله‌ها در منطقه دونباس، گفت: رئیس جمهوری روسیه در پی کسب پیروزی و رژه با شکوه در تاریخ ۹ مه (۱۹ اردیبهشت) است؛ تاریخی که برای روسیه اهمیت ویژه‌ای دارد. به همین دلیل به توان جمعی برای محقق ساختن مذاکره در کوتاه مدت، باور چندانی ندارم.

۹ مه در روسیه روز پیروزی نام دارد که هر سال به مناسبت پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم در مراسمی به همراه رژه نظامی در میدان سرخ گرامی داشته می‌شود.

مکرون در ادامه اظهاراتش افزود: از آنجا که پوتین دیگر با کسی صحبت نمی‌کند نمی‌دانیم تا کجا می‌تواند پیش رود.

او در توجیه تماس‌های تلفنی مکرر خود با همتای روسش گفت: هر بار به او یادآوری می‌کنم که وقتی وارد چرخه خشونت می‌شوید، سخت‌ترین کار متوقف شدن است. خطر مهم نیز گذر از مراحلی غیرقابل برگشت است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.