بورس تغییر چهره می‌دهد؟ /پیش بینی بازار سهام شنبه 27 فروردین

بررسی رفتار احتمالی خریداران بورس

در صورتی که بازار سهام از نقطه صعودی چهارشنبه هفته گذشته به کار خود ادامه دهد، سناریوی صعودی شدن دوباره شاخص ها محتمل است

به گزارش اقتصادنیوز ، معاملات بازار سهام در روز شنبه در صورتی که تحت تاثیر رفتار بورس بازان در روز  پایانی هفته سپری شده قرار گیرد، می‌تواند دوباره در نقطه صعودی به کار خود ادامه دهد. روز چهارشنبه هفته گذشته حقیقی ها در حرکت غافلگیرکننده دیگری، جهت شاخص ها را تغییر دادند.

بورس و فرابورس دوباره تغییر چهره می دهد

این در حالی بود که روز سه شنبه بازار همزمان با خروج شدید پول حقیقی ها از بازار سهام و موقعیت فروش حقیقی ها، شاهد ریزش جمعی شاخص ها بود؛ به طوریکه انتظار بود در ادامه شوک وارد آمده بر بازار (مهمترین آن رویداد و خبر مربوط به اعمال عوارض صادراتی روی محصولات صنعتی توسط ستاد تنظیم بازار بود)، روز چهارشنبه نیز بازار متاثر از رفتار روز سه شنبه باشد.

با این وصف، نزولی شدن شاخص ها تنها یکروز بیشتر دوام نیاورد و حقیقی ها دوباره در مسیر ورودی پول ها حرکت کردند و البته متاثر از توان معاملاتی خریداران، شاخص ها دوباره صعودی شدند. به طوریکه توان خریداران در برابر فروشندگان در روز چهارشنبه هفته گذشته به یکباره تغییر کرد و بازار دوباره تغییر چهره داد.

 رفتار احتمالی خریداران در آغاز هفته

البته معاملات روز شنبه می تواند به شرطی در جهت صعودی تداوم یابد، حقیقی ها دوباره در سمت خرید فعال ظاهر شوند و خروجی پول ها از بازار سهام، رفتار معامله گران را تحت تاثیر قرار ندهد که در آنصورت شاخص ها می توانند همان مسیر قبلی را ادامه دهند. اگرچه سخت است نسبت به احتمال صعودی شدن شاخص ها در مختصات فعلی شوک اعمال شده در بازار مطمئن بود اما نشانه های شکل گرفته در بازار این سناریو را دور از دسترس نمی‌داند.

تازه ترین نظرسنجی اقتصادنیوز هم نشان می دهد که صعود احتمالی شاخص ها در روز شنبه به رفتار حقیقی ها وابسته است و در صورتی که توان خریداران برتری نسبی خود را در برابر فروشندگان ادامه دهند، معاملات روز شنبه صعودی ارزیابی می شود اما دامنه آن ممکن است محدود باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.