خدمات‌دهی بر اساس سه دز واکسن انجام می‌گیرد

همه خدمات، مانند تهیه بلیت و تردد بین شهری در آینده نزدیک، مشروط به استعلام از سامانه ایران من و تزریق سه نوبت واکسن خواهند شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، امروز شنبه (۲۷ فروردین) نشست ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد.

مهم‌ترین نکات این نشست، عبارت‌اند از:

۱. افزایش مختصری در تعداد بیماران داریم که الزاماً پیش‌بینی کننده موج جدید بیماری نیست. مرجع رسمی اعلام موج جدید بیماری، ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت است؛ اظهار نظر کارشناسان، مردم را نگران نکند.

۲. نگرش و استقبال نسبتاً مثبت مردم و خانواده‌ها از حضوری شدن آموزش مدارس و دانشگاه‌ها؛ آموزش در همه مدارس و دانشگاه‌ها بدون هیچ استثنایی باید آموزش حضوری باشد.

۳. رتبه ۱۲ جمهوری اسلامی ایران در مطالعات و تحقیقات با موضوع کرونا و موفقیت مناسب کشورمان در مدیریت موج اخیر بیماری در مقایسه با کشور‌های پیشرفته دنیا از نظر تعداد کمتر فوتی‌ها و دوره زمانی کوتاه‌تر.

۴. ایجاد امکان صادرات واکسن مازاد بر نیاز فعلی و آینده برای تولیدکنندگان داخلی و اعلام آمادگی اعزام نیرو‌های درمانی و ارسال واکسن به کشور چین در صورت اعلام نیاز.

۵. امکان برگزاری مراسم شب‌های قدر، راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر در اماکن باز و غیر مسقف با رعایت فاصله‌گذاری و شیوه‌نامه‌های بهداشتی؛ در اماکن مسقف: در شهر‌های قرمز ۳۰ درصد ظرفیت، شهر‌های نارنجی ۵۰ درصد و شهر‌های زرد ۷۰ درصد ظرفیت و شهر‌های آبی بدون محدودیت ظرفیت و رعایت فاصله‌گذاری و شیوه‌نامه‌های بهداشتی.

۶. مردم عزیز نسبت به تزریق نوبت سوم واکسن اقدام کنند.

۷. همه خدمات مانند تهیه بلیت و تردد بین شهری در آینده نزدیک، مشروط به استعلام از سامانه ایران من و منوط به تزریق سه نوبت واکسن خواهند شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.