تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور دکتری ۱۴۰۱

مهلت انتخاب رشته کنکور دکتری ۱۴۰۱ تا روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین ماه در درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور تمدید شد.

علیرضا کریمیان، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: مهلت انتخاب رشته در آزمون دکتری ۱۴۰۱ که ساعت ۲۴ امشب به پایان می رسید تا روز سه‌شنبه این هفته در درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی تمدید شد.

وی درباره آمار انتخاب رشته کنندگان گفت: تاکنون ۶۳ هزار نفر نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کرده اند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: در این آزمون ۱۸۶ هزار و ۵۵۶ نفر شرکت کردند و ۱۳۷ هزار و ۱۱۷ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۱۲ هزار و ۷۱۶ نفر و ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه آزاد اسلامی ۱۱ هزار و ۵۳۸ نفر است که در مجموع ۲۴ هزار و ۲۵۴ نفر پذیرفته می شوند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند در ۲۴۷ کد رشته محل اعلام شده در دفترچه راهنما، نسبت به انتخاب ۵۰ رشته محل در صورت علاقه اقدام کنند.

اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و …) در دهه سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر می شود.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته و علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، لازم است به درگاه این دانشگاه به آدرس www.azmoon.org  مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌های مربوط که در درگاه آن دانشگاه اطلاع‌رسانی می شود، اقدام کنند.

کنکور دکتری سال ۱۴۰۱ دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی روز جمعه ششم اسفندماه ۱۴۰۰ در ۹۶ شهر و ۱۸۹ حوزه اصلی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد.

داوطلبان دکتری در گروه‌ های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، هنر، دامپزشکی، کشاورزی و در ۲۴۷ رشته امتحانی شرکت کردند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.