رزمایش در کالیفرنیا برای رویارویی احتمالی در آینده با مسکو

وقتی سربازان آمریکایی روسی زبان آموزش می‌بینند

تجربه روسیه و اوکراین یک نمایش بسیار قوی برای ارتش آمریکا در مورد اهمیت آینده حوزه اطلاعات است

ارتش آمریکا درحالی که جنگ میان اوکراین و روسیه در جریان است، در صحرای کالیفرنیا رزمایش برگزار می کند تا با استفاده از تجارب این جنگ، نیروهای خود را برای رویارویی احتمالی در آینده با مسکو آماده کند.

به گزارش ایرنا؛ “کریستین ورمات” معاون پیشین وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی درباره این رزمایش به خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس می گوید: درحال حاضر تمام ارتش آمریکا نظاره گر وقایع اوکراین است و سعی می کند از جنگ در این کشور درس بگیرد.

او می افزاید: این درس ها شامل تجهیزات روسیه و مشکلات ترابری و پشتیبانی و همچنین ارتباطات و استفاده از اینترنت است.

وورمات که دو روز را در صحرای مجاوه (موهاوی) در کنار رزمایش نیروهای آمریکایی علیه یک دشمن فرضی گذرانده است، توضیح می دهد: تجربه روسیه و اوکراین یک نمایش بسیار قوی برای ارتش آمریکا در مورد اهمیت آینده حوزه اطلاعات است.

این مقام سابق پنتاگون تصریح می کند: ما ۵ سال است که در مورد این جنگ صحبت کرده ایم اما دیدن آن به صورت زنده و اینکه (ولودیمیر) زلنسکی چقدر قوی عمل کرده است، احساس بسیار قوی ایجاد می کند.

این مقام نظامی آمریکا اذعان می کند: این یک جنگ جهانی است که در واقع تمام جهان به صورت زنده می تواند آن را مشاهده کند.

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس می نویسد: از سوی دیگر مربیان ارتش آمریکا هم اکنون با استفاده از تجارب جنگ روسیه در اوکراین  درحال آموزش سربازان آمریکایی در صحرای کالیفرنیا هستند تا آنها را برای جنگ احتمالی علیه رقبای بزرگ آمریکا مانند چین و روسیه آماده کنند.

بر اساس این گزارش، نیروهای شرکت کننده در رزمایش ماه جاری ارتش آمریکا، زبان روسی آموخته اند و موضوع این رزمایش، نیروهای فرضی هستند که با استفاده از رسانه های اجتماعی درحال انتشار تبلیغات علیه تیپ ارتش آمریکا هستند.

کرت تیلور فرمانده این تیپ، روش های بازی و تجارب روسیه را آموزش می دهد تا سربازان امریکایی را برای جنگ و پیروزی بر یک دشمن پیچیده آمریکا آماده کند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را “عملیات ویژه” خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو – کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد. جنگ در اوکراین و واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.