مقاومت هماهنگ اوکراین یا ارتش سری انگلیس؟!

در تازه‌ترین ارزیابی وزارت دفاع انگلیس ادعا شده است که مقاومت هماهنگ اوکراین، پیشروی روسیه را در مناطق دیگر کُند کرده است.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع انگلیس در بیانیه‌ای که روز دوشنبه منتشر شد افزود: تلاش روسیه برای تصرف ماریوپل هزینه قابل توجهی را برای ساکنان آن به همراه داشته است. مناطق وسیعی از زیرساخت های شهر ویران و مردم متحمل تلفات قابل توجهی شده‌اند.

این بیانیه می‌افزاید: هدف قرار دادن مناطق پرجمعیت در ماریوپل، با رویکرد روسیه علیه چچن در سال ۱۹۹۹میلادی همسو است و علیرغم ادعای ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ وزارت دفاع این کشور مبنی بر این است که روسیه نه به شهرها حمله و نه جمعیت اوکراین را تهدید خواهد کرد.

بیش از یک ماه از آغاز عملیات ویژه روسیه در اوکراین می‌گذرد؛ سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه در حال افزایش است.

تنش‌های مرزی میان روسیه و اوکراین به تازگی به دنبال افزایش تحرکات نظامی مسکو در حالی با فشار و نفوذ غرب تشدید شده که کاخ کرملین بارها اعلام کرده است که این فعالیت‌هایش در مسیر تامین امنیت ملی روسیه و در خاک این کشور بوده و تهدیدی برای هیچ کشوری محسوب نمی‌شود.

اما غرب به سرکردگی آمریکا از این فرصت استفاده کرده و شدیدترین فشارها و تبلیغات روانی را علیه روسیه به راه انداخته است.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس شنبه گذشته در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس جمهوری اوکراین اعلام کرد که انگلیس در چند روز آینده تسلیحات نظامی بیشتری از جمله خودروهای زرهی به اوکراین ارسال می‌کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.