جوزپ بورل در گفت‌ و‌ گو با امیر عبداللهیان: وقفه در مذاکرات احیای برجام سازنده نیست

امیرعبداللهیان تاکید کرد هیچ تردیدی در اراده ایران برای رسیدن به توافق خوب و پایدار وجود ندارد

وزیر امورخارجه شامگاه جمعه در تماس تلفنی با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درخصوص آخرین وضعیت گفت‌وگوها برای رفع تحریم و همچنین برخی موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی گفت وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه ایران در این گفت وگوی تلفنی، با اشاره به تداوم رایزنی‌ها برای رفع تحریم‌ها اظهار کرد: هیچ تردیدی در اراده دولت جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به توافق خوب، قوی و پایدار وجود ندارد. اما کاخ سفید باید زیاده خواهی‌ها و تردید را کنار گذاشته و در مسیر واقع بینی و راه حل گام بردارد.

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به تلاش طولانی همه طرف‌ها در وین، اظهار کرد، اکنون سه کشور اروپایی و روسیه و چین آماده نهایی شدن توافق هستند. دولت فعلی آمریکا باید جسارت اصلاح سیاست‌های اشتباه گذشته کاخ سفید را داشته باشد. امیرعبداللهیان با ابراز قدردانی از تلاش‌های بی وقفه بورل و آنریکه مورا تأکید کرد: اکنون دیپلماسی به درستی و به خوبی عمل می‌کند.

بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این گفت وگو با اشاره به اراده مثبت طرف ایرانی در مذاکرات وین اظهار کرد، باور داریم که ایران خواهان توافق است و ابتکارات متنوعی وجود داشته و تداوم دارد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طولانی شدن تنفس در مذاکرات را سازنده ندانست و پیشنهاد کرد گفت‌وگوها مجددا میان نماینده اتحادیه اروپا و مذاکره کننده ارشد ایران از نزدیک پیگیری شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.