پوتین و زلنسکی در نشست گروه ۲۰

جاکارتا دعوت از روسای جمهوری روسیه و اوکراین برای نشست آتی سران گروه ۲۰ که قرار است به میزبانی این کشور و در جزیره بالی برگزار شود را تایید کرد.

به گزارش ایرنا از شبکه تلویزیونی الجدید لبنان، رئیس جمهوری اندونزی دعوت از روسای جمهوری روسیه و اوکراین برای نشست سران گروه ۲۰ در نوامبر آینده را تایید کرد.

دفتر مطبوعاتی کرملین روز گذشته از گفت وگوی تلفنی رئیس جمهوری روسیه با همتای اندونزیایی خود درباره جنگ اوکراین خبر داد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه با «جوکو ویدودو» همتای اندونزیایی خود درباره اوکراین و گروه ۲۰ گفت‌وگو کرد.

دوطرف درباره همکاری روسیه و اندونزی و جنبه‌های مختلف فعالیت‌های گروه ۲۰ در چارچوب ریاست جاکارتا بر این گروه گفت‌وگو کردند.

این گفت وگو به درخواست طرف اندونزیایی صورت گرفت و رهبران دو کشور در مورد برقراری تماس‌ها و روابط سیاسی بیشتر به توافق رسیدند.

پیشتر، آمریکا از اعضای گروه ۲۰ خواست در صورت شرکت نمایندگان روسیه در نشست عالی آتی این گروه، اجلاس را تحریم کنند.

دعوت از رئیس جمهوری روسیه به نشست در حالی صورت گرفته که غرب مسکو را به دلیل حمله این کشور به اوکراین تحریم کرده و آمریکا خواستار اخراج روسیه از گروه ۲۰ شده است.

گروه ۲۰ شامل قدرتمندترین کشورهای صنعتی و اقتصادهای نوظهور (G۲۰) جهان است که از همراهی ۱۹ کشور و اتحادیه اروپا شامل آراژنتین، برزیل، استرالیا، چین، آلمان، فرانسه، بریتانیا، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، کانادا، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، ترکیه و آمریکا تشکیل شده است.

کشورهای وابسته به گروه ۲۰ حدود دو سوم کل جمعیت جهان را نمایندگی می‌کنند. افزون بر آن، این کشورها مجموعا ۸۰ درصد کل تولید ناخالص اقتصادی جهان را رقم می‌زنند.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.