چوب حراج ایلان ماسک به سهام تسلا

ماسک 9.6 میلیون سهم تسلا را فروخت که معادل 5.6 درصد از سهام او در شرکت است

ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا 8.5 میلیارد دلار از سهام این شرکت سازنده خودروهای الکتریکی را با هدف کمک به تامین مالی خرید شرکت توئیتر فروخت. او روز پنجشنبه در توییتی نوشت «هیچ مورد فروش دیگری از سهام تسلا برنامه ریزی نشده است».

به گزارش فارس به نقل از رویترز، مشخص نیست آیا کل سهم‌های فروخته شده ماسک در شرکت تسلا گزارش شده یا خیر. این فروش پس از آن صورت گرفت که ماسک روز دوشنبه قراردادی را برای خرید توئیتر به مبلغ 44 میلیارد دلار به صورت نقدی منعقد کرد که کنترل این پلتفرم با میلیون‌ها کاربر را به او می دهد. بر اساس گزارش فوربس، دارایی خالص ماسک 268 میلیارد دلار است و لذا او ثروتمندترین فرد جهان است.

ماسک قصد دارد 21 میلیارد دلار از هزینه این خرید را در قالب سهام بپردازد. هنوز مشخص نیست که او چگونه 12.5 میلیارد دلار باقی مانده از هزینه این خرید را در قالب سهام تامین خواهد کرد. ماسک 43.61 درصد از سهام شرکت فضایی اسپیس ایکس را هم در اختیار دارد که طبق گزارش‌ها ارزش آن 100 میلیارد دلار است.

ارزش سهام تسلا در معاملات صبح روز جمعه حدود 5 درصد افزایش یافت. اما ارزش این سهام از زمان افشای فروش بیش از 9 درصد سهام آن توسط ماسک در 4 آوریل، حدود 20 درصد سقوط کرده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.