گرد و خاک و احتمال طوفان موقت در تهران

سازمان هواشناسی استان تهران برای روز شنبه 17 اردیبهشت هشدار سطح نارنجی اعلام کرد

بر این اساس رگبار، رعد و برق، وزش باد شدید، احتمال طوفان موقت، خیزش گرد و خاک، بارش تگرگ و صاعقه در ارتفاعات برای پایتخت پیش‌بینی‌ می‌شود.

به گزارش فارس، سازمان هواشناسی استان تهران ضمن اعلام هشدار سطح نارنجی درخصوص وضعیت هوای پایتخت، برای روز شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید گاهی خیلی شدید، احتمال طوفان موقت، خیزش موقتی گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا به ویژه در نواحی غربی، مرکزی و جنوبی، در مناطق مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات صاعقه را پیش‌بینی‌ کرد.

آب‌گرفتگی موقت بعضی نواحی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، احتمال بارش تگرگ و برخورد صاعقه، لغزندگی جاده‌ها و اختلال در ترددهای درون و برون شهری، خیزش موقت گردوخاک محلی و کاهش کیفیت هوا، شکستن درختان فرسوده و آسیب به سازه‌های موقت از آثار مخاطرات شرایط جوی شنبه است.

توقف در حاشیه رودخانه‌ها و بستر مسیل‌ها، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی، احتیاط در تردد شهری و سفرهای برون‌شهری، پاکسازی دهانه پل‌ها و آب‌روها، استحکام سازه‌های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه‌کاره، عدم تردد در کنار سازه‌های نیمه تمام و پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک از نکات توصیه شده توسط سازمان هواشناسی استان تهران برای مقابله با خطرات احتمالی است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.