فعال شدن بیمه درمانی 5 میلیون و 400 هزار نفر از شنبه

بیمه درمانی 5 میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از افراد فاقد بیمه از فردا (شنبه 17 اردیبهشت) فعال می‌شود

داود حاج قاسمعلی، مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران، جمعه شب در گفت وگویی افزود: این افراد در لیست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند که این وزارتخانه برای دریافت خدمات بیمه درمانی به سازمان بیمه سلامت ارسال کرده است.

به گزارش ایرنا، او اظهار داشت: افراد دیگری هم که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند، با مراجعه به سایت «شهروندی بیمه سلامت» می‌توانند نسبت به درخواست پوشش بیمه‌ای خود اقدام کنند. اگر براساس استعلام از وزارت رفاه، افراد جزو سه دهک پایین جامعه باشند، بیمه سلامت آنها را رایگان بیمه می‌کند.

حاج قاسمعلی خاطرنشان کرد: افراد می‌توانند با مراجعه به پنل شهروندی بیمه سلامت به نشانی بیمه سلامت ایرانیان نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند تا با توجه به شرایط جغرافیایی یکی از پزشکان به عنوان پزشک خانواده انتخاب شود و از طریق نظام ارجاع از خدمات بخش خصوصی استفاده کنند.

محمدمهدی ناصحی مدیرعامل بیمه سلامت ایران نیز پیشتر گفته بود که با توجه به قانون بودجه سال ۱۴۰۱ مبنی بر پوشش بیمه‌ای سه دهک پایین کشور، اکنون فقط ۵۰۰ هزار نفر در ایران بدون بیمه سلامت هستند و بیش از پنج میلیون و ۷۹۲ هزار نفر بیمه سلامت رایگان شدند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.