پیام پوتین: مانع بازگشت نازیسم می‌شویم

رئیس جمهوری روسیه در پیام تبریکی به کشورها و ملت‌های همجوار به مناسبت “روز پیروزی” در جنگ جهانی دوم، بر لزوم “ممانعت از بازگشت نازیسم که موجب مشکلاتی برای ملت‌های کشورهای مختلف شده است” تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پیام‌های تبریکی را به مناسبت هفتاد و هفتمین سالروز پیروزی در جنگ جهانی دوم برای رهبران و ملت‌های جمهوری آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، آبخازیا، اوستیای جنوبی، دونتسک، لوهانسک و گرجستان و اوکراین فرستاد.

وی در این پیام‌ها آورده است: “وظیفه مشترک ما امروز ممانعت از بازگشت نازیسم است که موجب مشکلات زیادی برای ملت‌های کشورهای مختلف شده است. لازم است حقیقت حوادث سال‌های جنگ و ارزش‌های معنوی مشترک و اسلوب‌های دوستی و انتقال آن به نسل‌های آتی حفظ شود.”

وی خاطرنشان کرد که در این روز به سربازان و کارگران جبهه داخلی که نازیسم را به قیمت قربانیان و مشقت های بی شماری درهم شکستند، ادای احترام می کند.

رئیس جمهوری روسیه در پیام های تبریک خود به سران جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک خاطرنشان کرد که امروز سربازان ما مانند اجدادشان شانه به شانه برای آزادی سرزمین مادری خود از نازی ها می جنگند و ابراز اطمینان کردند که همانند سال ۱۹۴۵، پیروزی برای ما خواهد بود.

رئیس جمهوری روسیه همچنین طی پیامی برای کهنه سربازان اوکراینی در جنگ بزرگ میهنی آرزوی استقامت، عمر طولانی و برای همه ساکنان اوکراین آینده ای صلح آمیز و عادلانه کرد.

پوتین گفت: “برای جانبازان اوکراینی در جنگ بزرگ میهنی صمیمانه آرزوی استقامت، سلامتی و طول عمر و برای همه ساکنان اوکراین  آینده ای صلح آمیز و عادلانه دارم”.

وی تأکید کرد که ۷۷ سال پیش، به لطف شجاعت و قهرمانی سربازان خط مقدم و پارتیزان ها، استواری کارگران جبهه داخلی، فاشیسم و آرزوی به بردگی گرفتن اروپا، آوردن درد و رنج برای ده ها میلیون نفر درهم شکسته شد.

پوتین افزود: “فداکاری های بی شماری که به نام پیروزی مشترک انجام شد، تضمینی برای زندگی و آزادی ما شده است. این خاطره را نمی توان فراموش کرد”.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.