هشدار منیژه حکمت درباره پول‌های کثیف

کارگردان فیلم سینمایی «زندان زنان» گفت: یادمان باشد ما متعهد به هنر سینما جامعه و مردم هستیم و امیدوارم نلغزیم و درگیر پول‌های کثیف نشویم؛ در روزگار خوبی نیستیم و بسیاری از کارگردانان جوان و کارگردانان بزرگ سینمای ایران فیلم نساخته‌اند.

به گزارش ایرنا اولین جشن بزرگ کارگردانان سینمای ایران برگزار و از خالقان آثار برتر تقدیر شد.

در این مراسم صنفی که با دبیری مصطفی کیایی و به همت کانون کارگردانان سینمای ایران صورت گرفت خالقان فیلم‌های سینمایی قهرمان، پوست و مجموعه خاتون به عنوان برگزیدگان اولین جشن بزرگ کارگردانان سینمای ایران معرفی شدند.

در ابتدای این مراسم مصطفی کیایی دبیر این دوره از جشن گفت: خوشحالیم بعد از گذشت ۲ سال گردهمایی کانون کارگردانان را داشته باشیم که البته این دوره با تفاوت‌هایی برگزار می‌شود که شامل داوری آثار اکران شده طی ۲ سال گذشته در سینما در بخش کارگردانی است. فراموش نکنیم که سینمای ایران این روزها نیازمند همبستگی دوباره است.

محسن امیریوسفی ،رئیس کانون کارگردانان سینمای ایران نیز بیان کرد: طبق سنت جشن‌های قبلی تقدیر از کارگردانان قدیمی در این جشن نیز صورت می‌گیرد. داوری‌ها از بین فیلم‌های ۲ سال گذشته اکران شده‌اند صورت گرفته اما کارگردانان بزرگی هم بودند که موفق نشدند فیلم‌هایشان را اکران کنند. امیدواریم شرایط فیلمسازی و اکران در کشور فراهم شود.

وی افزود: بسیاری از کارگردانان جوان نیازی به تهیه کننده ندارند و خود می توانند تهیه‌کننده شوند اما به دلیل قوانین موجود مجبور به استفاده از تهیه‌کنندگان سوری هستند. امیدوارم رئیس سازمان سینمایی نیز با همکاری خانه سینما شرایط تولید و معیشت را در سینما فراهم کنند.

در ادامه احمد امینی درباره کتاب سی سال کانون کارگردانان سینمای ایران نوشته احمد طالبی‌نژاد بیان کرد: یکی از مهمترین کمبودهای ما در این کانون نبود یک سند مکتوب درباره کانون و فعالیت‌های آن بود که باعث نگارش این کتاب شد، کتابی که نگارش آن نزدیک به ۲ سال طول کشید.

پس از آن پیام طبرسی متخصص بیماری‌های عفونی که در دوره کرونا همراه سینماگران بود، تقدیر شد.

منوچهر شاهسواری ،مدیرعامل خانه سینما نیز بیان کرد: یقین داشته باشیم سینمای ایران در حوزه فرهنگ و هنر ایران خواهد درخشید که دلایل این درخشش وجود افراد خلاق در سینما و هنر است. یکی از نگرانی‌های این روزهای ما رواج جنسی از بی‌اخلاقی است و برای اینکه بتوانیم به روش‌های اخلاقی پایبند باشیم باید با یکدیگر گفتگو کنیم.

تجلیل از زنان فیلمساز سینمای ایران

در ادامه مراسم، از سه کارگردانان زن سینمای ایران تقدیر به عمل آمد که در این بخش ابتدا آیدا پناهنده تقدیر شد، برای تقدیر از این کارگردان هوتن شکیبا روی صحنه آمد و گفت برخی از کارگردانان زن کاری کرده‌اند که فرق بین کارگردان‌های خانم و آقا را فراموش کنیم و من امیدوارم بازهم فرصت همکاری با وی را داشته باشم.

پناهنده نیز بیان کرد: از نظر خودم شایسته این تقدیر نیستم اما برای آن از شما تشکر می‌کنم.

دومین بانوی کارگردانی که در این شب تقدیر شد، نیکی کریمی بود که برای اکران فیلم آتابای در لندن به سر می‌برد و طی پیام ویدیویی از کانون کارگردانان تشکر کرد.

منیژه حکمت سومین کارگردانی بود که در این مراسم از وی تقدیر شد.

حکمت بیان کرد: یادمان باشد ما متعهد به هنر سینما جامعه و مردم هستیم و امیدوارم نلغزیم و درگیر پول‌های کثیف نشویم. ما در روزگار خوبی نیستیم و بسیاری از کارگردانان جوان و کارگردانان بزرگ سینمای ایران فیلم نساخته‌اند.

در ادامه مراسم ابوالحسن داوودی بیانیه هیات داوران این دوره از جشن را قرائت کرد.

پس از آن برندگان این جشن اعلام شد و جایزهبهترین کارگردان شبکه نمایش خانگی برای سریال خاتون به تینا پاکروان، جایزه بهترین کارگردان فیلم اول، به بهمن و بهرام ارک برای فیلم پوست و جایزه بهترین کارگردان فیلم سینمایی به اصغر فرهادی برای فیلم قهرمان اهدا شد.

اصغر فرهادی که به دلیل ساخت یک فیلم در خارج از ایران حضور دارد در تماسی تصویری گفت: به همه دوستانی که در این جشن فیلم داشته‌اند تبریک می‌گویم و از همه کسانی که باعث علاقه‌مندی ما به سینما شدند، کسانی که سنگ بنای سینمای ایران هستند، کسانی که سال‌هاست کار نکرده‌اند اما می‌خواهند کار کنند تشکر می‌کنم.

وی افزود: در حال حاضر مشغول انجام پروژه‌ای در خارج از ایران هستم برای همین نتوانستم در بین شما حضور داشته باشم.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.