بهره‌گیری از ظرفیت جوانان داوطلب به‌عنوان سفیران فرهنگی

در گردهمایی صمیمانه نماینده رهبر معظم انقلاب با جمعی از کارکنان و اعضای سازمان جوانان هلال‌احمر مطرح شد

حجت الاسلام والمسلمین معزی در دیداری صمیمی با برخی از کارکنان و جمعی از اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر پای صحبت‌ها، شنیدن مشکلات و پیشنهادات آنها در خصوص ارتقا و پیشرفت برنامه‌های بشردوستانه هلال‌احمر در حوزه جوانان، نشست. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر، در این دیدار بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت و سرمایه‌اجتماعی جوانان در پیشبرد برنامه‌ها تاکید شد.

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر ضمن گرامیداشت هفته هلال و صدمین‌ سال تاسیس جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری بیشتر از حمایت‌های مردمی برای فعالیت خیرخواهانه افزود: «برای جذب خیران باید سعی و اهتمام ورزید، تا در تحقق اهداف بشردوستانه و خیرخواهانه جمعیت هلال‌احمر گام برداشت.» حجت‌الاسلام والمسلمین معزی در این گردهمایی با مرور برخی از رویدادهای تاریخی یادآور شد که ایران اسلامی بسیاری از چالش‌ها و مشکلات را با مشارکت‌های نوعدوستانه مردم مومن‌ومتعهد خود در بزنگاه‌های متعدد تاریخ همچون دفاع مقدس سپری کرده است.

کمبود منابع مالی یک چالش جدی

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر با اشاره به چالش‌های مالی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در چندسال گذشته، تصریح کرد: «با توجه به گستره فعالیت‌ حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان‌ها، جمعیت هلال‌احمر و سراسر استان‌های کشور، تخصیص بودجه کافی یک امر ضروری است.» بنا به گفته حجت‌الاسلام‌ والمسلمین معزی در سال گذشته اعتبار مصوب برنامه‌های حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر  18 میلیاردتومان بوده که تنها یک میلیارد آن پرداخت شده است.»

لزوم توجه هرچه بیشتر به امور جوانان

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر در ادامه بر اهمیت کار در حوزه جوانان و لزوم توجه هرچه بیشتر به امور جوانان تاکید کرد. او تقویت مسئولیت‌پذیری، ورود کارآمدتر و عملیاتی‌تر به مسأله کارآفرینی و محیط‌زیست را از موضوعات مهمی برشمرد که سازمان جوانان در راستای آن بایستی گام بردارد.

با توجه به گستره فعالیت‌ حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان‌ها، جمعیت هلال‌احمر و سراسر استان‌های کشور، تخصیص بودجه کافی یک امر ضروری است.

مسأله محیطزیست، یک موضوع جدی

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی مسأله محیط‌زیست را یک موضوع جدی برای عصر کنونی دانست و خاطرنشان کرد: «در منابع  دینی اسلام نیز به مسأله محیط‌زیست، همچون حفظ درختان و رعایت حقوق حیوانات هم تاکید و سفارشات بسیار شده است.» او در ادامه بر لزوم ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی در سازمان جوانان تاکید کرد و افزود: «جمعیت هلال‌احمر باید به‌دنبال افزایش مشارکت جوانان، یافتن مسئولیت اجتماعی و توانایی به‌دست آوردن فرصت‌ها در جامعه باشد تا جوانان بتوانند علاوه بر آماده‌سازی خود برای زندگی آینده به جوان‌سازی جمعیت هلال‌احمر نیز کمک کنند.» از دیگر موضوعات مطرح‌شده در این نشست بهره‌گیری از ظرفیت جوانان داوطلب به‌عنوان سفیران فرهنگی بود، حجت‌الاسلام والمسلمین معزی در این‌باره خاطرنشان کرد: «هر جوان عضو جمعیت هلال‌احمر می‌تواند یک سفیر فرهنگی برای نظام جمهوری اسلامی به‌شمار آید.» او در پایان نکات مطرح‌شده در این گردهمایی را پیشنهادات کارشناسانه برای پیشبرد اهداف جمعیت هلال‌احمر و خدمت‌رسانی بهتر به جامعه برشمرد.

ارایه گزارشات کارشناسانه

لازم به ذکر است در این دیدار رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گزارشی از برنامه‌های سازمان جوانان هلال‌احمر در سال گذشته ارایه کرد. دکتر محمد گلفشان به طرح‌هایی همچون   برگزاری بیست‌ودومین طرح ملی خدمات بشردوستانه سازمان جوانان هلال‌احمر به مسافران در نوروز امسال، فعالیت‌های کانون‌ها، طرح سحاب، سامانه مهتاب، جشنواره رفیق خوشبخت و…  اشاره کرد.

بنابه گفته رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر ۴۵۲ هزارنفر در پویش چلچراغ که کار خیر به نیت سردار شهید سلیمانی است، مشارکت داشتند. در ادامه این گردهمایی حجت‌الاسلام والمسلمین خداجویان‌، مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی‌فقیه، معاون دانش‌آموزی و پیش‌دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر، دکتر سیدعلی منیری، معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر،  دکتر امیرالدین روح‌نواز  و سمیه شیخ محمدی به ارایه گزارشات مختلف پرداختند. همچنین زاجکانیها به نمایندگی از کارکنان و اعضا پیشنهادات، در خصوص ارتقا‌وپیشرفت برنامه‌های بشردوستانه هلال‌احمر در حوزه جوانان ارایه کرد.

تشکیل کمیته تعاملات و ارتباطات بین‌المللی از جوانان در راستای جهاد تبیین، ورود در عرصه کارآفرینی با طرح کاشف؛ طرح فرهنگی پیشگامان پیشرفت و تبیین نقشه راه سازمان جوانان ازجمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.