اروپا و تجدید نظر درباره تحریم سوریه

منابع دیپلماتیک فاش کردند، برخی کشورهای اروپایی دنبال کنار گذاشتن مواضع آمریکا درباره سوریه و عقب نشینی از پرونده تحریم‌ها علیه دمشق هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک منبع دیپلماتیک عربی اعلام کرد: برخی کشورهای اروپایی دنبال بازنگری در تحریم‌های اعمال شده علیه سوریه هستند؛ چراکه این روش در تحقق نتایج سیاسی شکست خورده است. بازنگری در روابط با دمشق تحت عنوان “ضرورت بازنگری انسانی” انجام می‌شود و به این دلیل است که تحریم‌های اقتصادی اهداف سیاسی را محقق نکرده و رنج و مشکلات ملت سوریه را عمیق‌تر کرده است.

این منبع اعلام کرد: کشورهای عربی همچنان به ارایه نظر خود درباره ادامه محاصره ادامه می‌دهند درحالی که برخی از آنها و در رأس آن لبنان نگرانی خود را از ابقای سوریه تحت فشار اقتصادی و پرونده آوارگان اعلام می‌کنند. کشورهای غربی به هیچ کدام از وعده‌هایی که به اردن و لبنان برای کاهش بار اقتصادی و اجتماعی داده‌اند، عمل نکردند.

این منبع اعلام کرد: با توجه به شرایط لبنان مشکل آوارگان سوری برای این کشور دشوارتر از کشورهای همجوار مثل اردن و ترکیه است و میزان آوارگان سوری در لبنان حدود ۳۰ درصد ساکنان را تشکیل می‌دهد.

این دیپلمات عرب ابراز خوش بینی کرد که طی روزهای آتی تحولات مثبتی در پرونده تحریم‌های اقتصادی ایجاد شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.