امسال جدول قطعی آب و برق داریم؟

معاون شرکت مدیریت منابع آب گفت امسال از قطعی برنامه‌ریزی شده آب و برق خبری نیست

علیرضا الماس وندی اظهار کرد: با توجه به خشکسالی‌های بی سابقه سال قبل و امسال، با تدابیر خوب و مناسبی که انجام شده است امسال قطعی برنامه‌ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت.

به گزارش مهر، به نقل از صدا و سیما، معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران افزود: امسال با وجود کاهش ورودی یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعبی آب به سد بزرگ کرخه در مقایسه با سال کم بارش سال قبل، اما قول می‌دهم که مشکلی برای تامین آب در استان خوزستان نخواهیم داشت بلکه با اضافه کردن مسیر رودخانه دز و تکمیل طرح آبرسانی غدیر، آب را با کیفیت بهتری تحویل خواهیم داد.

الماس وندی گفت: اقدام بهینه‌ای هم در بخش تامین آب برای دام‌های استان خوزستان انجام شده است که در این بخش هم مشکلی به وجود نیاید.

او همچنین افزود: با وجود کاهش شدید بارش‌ها در استان تهران، اما در این استان نیز امسال قطعی آب نخواهیم داشت که این تامین آب با توجه به شرایط موجود، یک اقدام بسیار پیچیده، نادر و کم نظیر خواهد بود.

الماس وندی همچنین درباره رهاسازی آب برای تولید برق در نیروگاه‌های برق آبی کشور هم گفت: مدیریت سدها در دولت سیزدهم عالی بوده و به غیر از یکی دو مخزن، در دیگر سدهای برقابی وضع ذخیره آب عالی است و امسال با فعالیت این نیروگاه‌ها، قطعی برق نخواهیم داشت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.