هلال احمر آماده توسعه همکاری ها با کشور بولیوی

دکتر پیرحسین کولیوند با سفیر بولیوی دیدار کرد

دکتر پیرحسین کولیوند در دیدار با سفیر بولیوی در جمهوری اسلامی ایران از آمادگی جمعیت هلال احمر در راستای توسعه همکاری های فی ما بین خبر داد.

دکتر پیرحسین کولیوند در جریان دیدار با رومینا پرز راموس، سفیر بولیوی در تهران گفت: توسعه همکاری درمانی میان ایران و بولیوی از جمله موارد مهمی است که با توجه به توانمندی علمی و پزشکی ایران قابل انجام است.

وی افزود: شرکت ها و کارخانه های دارویی جمهوری اسلامی ایران ظرفیت های بالایی دارند و می توان در این حوزه همکاری‌های خوبی داشت.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: ساخت و ساز بیمارستان ها و مراکز تحقیقاتی دارویی نیز از جمله توانمندی های منحصربفرد ایران است که نمونه هایی از آن توسط جمعیت هلال احمر در کشور بولیوی راه اندازی شده و امروز خدمات ارزشمندی به مردم کشور بولیوی ارائه می دهد.

کولیوند ادامه داد: آماده توسعه مراکز درمانی هلال احمر در کشور بولیوی هستیم اما این نیازمند هم افزایی است و باید مسئولین کشور بولیوی زیرساخت های لازم را در این زمینه فراهم کنند.

وی افزود: مشخصا در این عرصه تحقیقات لازم صورت خواهد گرفت و با شناخت ظرفیت ها و نیازها به سمت توسعه همکاری ها گام خواهیم برداشت. در هر کجای جهان نیازمندی به کمک احتیاج داشته باشد مشخصا هلال احمر با توجه به وظیفه ذاتی خود به یاری آن ها می شتابد.

رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: جمعیت هلال احمر در زمینه تولید اقلام امدادی، زیستی، دارویی و غذایی فعالیت های خوبی داشته است و این آمادگی را دارد تا تجربیات خود را با کشور بولیوی به اشتراک بگذارد. پس از شیوع کرونا در کشور با تلاش مجموعه های داخلی موفق به ساخت واکسن مقابله با کرونا شدیم و امروز ایران این آمادگی را دارد تا واکسن کرونا در اختیار کشور بولیوی قرار دهد.

همچنین رومینا پرز راموس، سفیر بولیوی در تهران با اشاره به فعالیت های ارزشمند و  متنوع جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: بولیوی این آمادگی را دارد تا به مرکزی در آمریکای لاتین بدل شود تا بتوان از طریق این کشور خدمات دارویی و درمانی به سایر کشورها ارائه کرد. مشخصا این همکاری ها علاوه بر فواید تجاری می تواند موجب تعمیق روابط دو کشور شود.

سفیر بولیوی در تهران تاکید کرد: توانمندی های ایران در حوزه ساخت واکسن و موارد درمانی ارزشمند است که نمونه ای از آن واکسن برکت بود که پس از تزریق آن ایمنی خوبی ایجاد می شود و در صورت نیاز کشور بولیوی نیز از این واکسن استفاده خواهد کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.