رایزنی هلال احمر برای اصلاح دستورالعمل واکسن کرونای حجاج ایرانی

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به نتایج موثر واکسن‌های ایرانی در کنترل کرونا در ایران افزود: مطالبه ما اصلاح دستورالعمل حج تمتع سال جاری در خصوص واکسن کروناست و مکاتبات لازم با مقامات انجام شده و ادامه دارد.

دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به اینکه هلال احمر به عنوان متولی سلامت و ارائه خدمات درمانی به زائران ایرانی در سرزمین وحی فعالیت میکند افزود: دغدغه هایی برای زائران ایرانی در خصوص دستورالعمل تزریق واکسن کرونای مورد تایید عربستان ایجاد شده است که در صدد رفع آن هستیم.
وی افزود: عربستان در دستورالعمل حج تمتع امسال، واکسن‌های ایرانی را لحاظ نکرده که این مسئله با توجه به فرصت محدود تا آغاز حج تمتع نگرانی‌ها را ایجاد کرد است . با توجه به نتایج موثر واکسن‌های ایرانی در کنترل کرونا در ایران، مطالبه ما اصلاح این دستورالعمل است و مکاتبات لازم انجام شده و ادامه دارد.
دکتر کولیوند با تاکید بر انجام مکاتبات جداگانه با رئیس جمعیت هلال احمر و وزرات بهداشت عربستان، مدیرکل فدراسیون بین المللی در شمال آفریقا و خاورمیانه،مدیر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی در مدیترانه شرقی افزود: در این مکاتبات ماحصل اثربخشی واکسن‌های داخلی را اعلام و درخواست اصلاح دستورالعمل و اضافه شدن واکسن های داخلی به سبد زائران سرزمین وحی را داریم.
وی با تاکید بر اثربخشی و نتایج بسیار موفق واکسن‌های تولید ایران در کاهش، کنترل و ایمنی در برابر بیماری کرونا تاکید کرد: در این مکاتبات همچنین آمادگی خود را برای در اختیار قرار دادن واکسن‌های تولید ایران برای استفاده در کشورهایی که توان خرید واکسن ندارند را اعلام کردیم.
دکتر کولیوند با تاکید بر اینکه برگزاری جلسات ویدئو کنفرانسی با مسئولان مربوطه در دستورکار است افزود: جمعیت هلال احمر تمام توان و ظرفیت خود را برای رفع دغدغه زائران ایرانی انجام‌خواهد داد.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.