ورود مجلس به ماجرای توله یوزها

جلسه مشترک کمیسیون اصل ۹۰ و فراکسیون محیط زیست درباره مرگ توله ‌یوزها شنبه برگزار می‌شود

سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست، وضعیت توله یوزپلنگ ایرانی را بحرانی توصیف کرد و گفت: طی چند دهه اخیر علی‌رغم صرف اعتبارات داخلی و بین‌المللی همیشه جمعیت یوزهای ایرانی روندی کاهشی داشته است. به شکلی که هم‌اکنون جمعیت این گونه بر اساس طبقه‌بندی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت در طبقه‌بندی «در معرض خطر بحرانی» قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای تولیدمثل یوز ایرانی در اسارت طی سال‌های گذشته گفت: تولد ۳ توله یوز ایرانی طی چند هفته گذشته بارقه‌های امید را در این زمینه رقم زده بود که متاسفانه به دلیل سهل‌انگاری‌های صورت گرفته تاکنون دو توله یوز تلف شده و وضعیت توله سوم نیز بحرانی است.

نماینده مردم از ورود همزمان فراکسیون محیط زیست مجلس و کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به این موضوع خبر داد و گفت: روز شنبه (۳۱ اردیبهشت) وضعیت حفاظت و اتفاقات رخ داده در این باره در جلسه‌ای با حضور مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست، کارشناسان و مسئولان پروژه احیای یوز در اسارت در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

او با اشاره به این که موضوع حفاظت از یوزپلنگ‌های ایرانی از حساسیت ویژه‌ای در مجلس برخوردار است خاطرنشان کرد: قطعا مجلس با هرگونه اهمال در این خصوص برخورد جدی خواهد کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.