سِیَلک، نمای شرقی

آلبوم «سِیَلک، نمای شرقی» با آهنگسازی علی رادمان و از سوی نشر پتریکور شنیدنی شد

انتشار آلبومی که با همکاری ارکستر معاصر پارس و هنرمندانی همچون نادر مشایخی، پانیذ فریوسفی، ستاره بهشتی و یاسمن شاه‌حسینی اجرا و ضبط شده است.

آلبوم «سیلک، نمای شرقی»، مجموعه آهنگسازی‌های علی رادمان از سوی نشر پتریکور منتشر شد. این آلبوم شامل آثار موسیقی ارکسترال، مجلسی و الکترونیک رادمان است که با همکاری ارکستر معاصر پارس و هنرمندانی چون نادر مشایخی، پانیذ فریوسفی، ستاره بهشتی و یاسمن شاه‌حسینی اجرا و ضبط شده است. نام آلبوم از واژه  «سیَلْک» که نام نخستین تمدن ایرانِ مرکزی، در کاشان بوده، گرفته شده است. سیَلک قدمتی در حدود بیش از هفت هزار و پانصد سال دارد. این تپه در اصل ویرانه‌های زیگورات باستانی ایران است.
علی رادمان‌زاده سال 1352 در تهران است که تاکنون با فستيوال‌های آهنگسازی مختلفی ازجمله «جوان» در كيف، «ترايكت» در هانوفر، «بُزار» در بروكسل، و فستيوال موسيقی «نيويورك» همکاری داشته و بسياری از آثار او در اروپا، آمريکا و آسيا اجرا شده است. رادمان از سال 1375 به گروه موسيقي تهران و ارکستر موسیقی نو پیوسته و کنسرت‌های متعددی را با این ارکستر به‌عنوان آهنگساز، رهبر و نوازنده به روی صحنه برده است. رادمان سابقه  سال‌ها تدریس در دانشگاه‌های تهران، سوره و دانشگاه آزاد شیراز را داشته و در بهمن‌ماه سال 1391 بالاترین نشان هنری کشور یعنی نشان درجه‌یک فرهنگ و هنر را دریافت کرده است. از آثار او تاکنون چند آلبوم ازجمله «حکایت تندیس»، «کتیبه»، «موسیقی نو در ایران»، «ماهی سیاه کوچولو» (در بلژیک) منتشر شده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.