موشک‌های دوربرد آمریکایی در راه اوکراین

گزارش سی‌ان‌ان مبنی بر تحویل سامانه‌های موشکی پیشرفته به کی‌یف عاقبت تایید شد

مقامات آمریکایی رسما تایید کردند دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا روزهای آینده سامانه‌های موشکی دوربرد به کی‌یف ارسال می‌کند.

به گزارش شهروند آنلاین؛ به نقل از ایسنا، این مقام‌ها به وال استریت ژورنال گفتند، از جمله تسلیحاتی که انتظار می‌رود ایالات متحده به کی‌یف ارائه کند، سیستم‌های پرتاب متعدد موشک MLRS هستند که پرتابگرهای توپخانه متحرکی هستند که می‌توانند راکت‌هایی را تا ده‌ها مایل و دورتر از هر سامانه فعلی در اختیار اوکراین شلیک کنند.

همچنین انتظار می‌رود که ایالات متحده به اوکراین سامانه‌های موشکی توپخانه‌ای متحرک موسوم به هیمارس را بدهد. اوکراین معتقد است این کمک‌ها برای مقابله با حمله روسیه در منطقه دونباس ضروری است.

هر دو سیستم به اوکراین امکان تحرک بیشتری نسبت به هویتزرهای M۷۷۷ می‌دهند که ایالات متحده همچنان به کی‌یف می‌فرستد. مشخص نیست که آمریکا چه تعداد سیستم جدید ارائه خواهد کرد، اما یکی از مقامات گفت که آنها می‌توانند ظرف چند هفته به اوکراین برسند.

ایالات متحده همچنین گفت که نیروهای اوکراینی برای استفاده از آنها حداقل به یک هفته آموزش نیاز دارند. پیشتر شبکه سی‌ان‌ان به نقل از منابع وابسته به دولت آمریکا گزارش کرد، آمریکا قرار است هفته آینده بسته کمک‌های نظامی جدید خود به اوکراین را که احتمالا شامل تسلیحات پرتاب متعدد راکت است، اعلام کند.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.