منابع ایران در عراق ۵میلیارد دلار است

همتی :برای ثبات بازار ارز تلاش می‌کنیم

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه ده‌ها میلیارد دلار از درآمدهای ارزی ما در خارج از کشور مسدود شده است، گفت: امیدواریم بتوانیم از منابع ایران در عراق که ۵ میلیارد دلار است استفاده کنیم

به گزارش شهروندآنلاین، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی صبح امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با روند صعودی دلار و ارز و آخرین تلاش های بانک مرکزی اظهار داشت: شرایط بازار ارز از پیچیدگی های خاصی برخوردار شده است و بخاطر اتفاقات شش ماهه اخیر بعد از کرونا و فشارهای حداکثری آمریکا انتظارات منفی در جامعه شکل گرفته و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم وضعیت را به ثبات برسانیم.

وی عنوان کرد: شرایط بسیار پیچیده و در حال تغییر است. ده ها میلیارد دلار از درآمد های ارزی ما در خارج از کشور را مسدود کردند در حالی که پیش‌بینی ما این بود بتوانیم از آنها بهره برداری کنیم.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: نسبت به آینده خوش بین هستم. ما مقاومت خود را بیشتر می کنیم. یکی از کارهای مهم ما مذاکره با کشورهایی بود که پول های ما در آنجاست. به عراق رفتیم تا ان شاءالله بتوانیم منابع خود که بیش از ۵ میلیارد است را استفاده کنیم.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.