افراد جوان و سالم تا سال 2022 برای واکسن کرونا صبر کنند

دانشمند ارشد سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت افراد جوان و سالم ممکن است مجبور شوند تا سال 2022 برای دریافت واکسن کرونا صبر کنند

سومیا سوامیناتان، دانشمند ارشد سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت کارکنان بخش درمان و بهداشت و افراد آسیب‌پذیر که در معرض خطر بیشتری قرار دارند، در اولویت دریافت واکسن کرونا هستند، بنابراین اگر واکسن موثری برای کووید-19 تولید شود، افراد جوان و سالم ممکن است مجبور شوند تا سال 2022 برای دریافت آن صبر کنند.

شهروندآنلاین: بر اساس گفته دانشمند ارشد سازمان بهداشت جهانی (WHO) افراد جوان و سالم ممکن است مجبور شوند تا سال 2022 برای دریافت واکسن کرونا صبر کنند.

او گفت کارکنان بخش سلامت و بهداشت و افراد آسیب‌پذیر که در معرض خطر قرار دارند، در اولویت دریافت واکسن هستند.

سومیا سوامیناتان گفت با وجود اینکه واکسن‌های بسیاری آزمایش‌ شده‌ است، تزریق سریع و جمعی نامحتمل و دور از واقع است، همچنین سازماندهی افرادی که در صورت کشف واکسن ایمن باید در اولویت دسترسی قرار گیرند هنوز در حال بررسی است.

سوامیناتان گفت که بیشتر مردم با این موضوع که تزریق واکسن از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و آنان که در خط مقدم درمان هستند، شروع شود، موافقند، اما حتی در آنجا باید تعیین شود که کدام یک از آنها بیشتر در معرض خطر هستند، سپس افراد مسن و …در نظر گرفته شوند.

سومیا سوامیناتان گفت: «راهنمایی‌های بسیاری ارایه خواهد شد، اما من فکر می‌کنم افرادی با وضعیت سلامتی متعادل و جوانان سالم ممکن است مجبور باشند تا سال 2022 برای تزریق واکسن صبر کند.»

آزمایش دو واکسن از شرکت‌های داروسازی Johnson & Johnson و  AstraZeneca در آمریکا به دلیل نگرانی‌هایی که در مورد ایمنی آنها وجود داشت، متوقف شده است.

سوامیناتان امیدوار است حداقل واکسنی موثر تا سال 2021 تولید شود، حتی اگر فقط در مقادیر محدود در دسترس باشد.

آزمایش دو واکسن از شرکت‌های داروسازی Johnson & Johnson و  AstraZeneca در آمریکا به دلیل نگرانی‌هایی که در مورد ایمنی آنها وجود داشت، متوقف شده است.

سوامیناتان همچنین درباره میزان مرگ ویروس هشدار داد و گفت: «با افزایش تعداد موارد ابتلا، مرگ و میر نیز افزایش می‌یابد.»

این در حالی است که آلمان بیشترین تعداد آلودگی روزانه را از زمان شروع همه‌گیری ثبت  و 6 هزار و 638 مورد جدید را گزارش کرده است. بالاترین حد در 28 مارس با 6 هزار و 294 مورد ثبت شد.

میزان ابتلای جهانی به ویروس کرونا 38.4 میلیون و میزان مرگ و میر 1.09 میلیون نفر است. ایالات متحده در هر دو مورد پیشتاز است با حدود 8 میلیون مبتلا و بیش از 216 هزار فوت‌شده.

دونالد ترامپ عصر چهارشنبه در گردهمایی‌ای در آیووا دوباره گفت او در برابر ویروس ایمن است: «من ایمن هستم و نمی‌توانم آن را به شما بدهم.»

سوامیناتان گفت بیشتر مردم با این موضوع که تزریق واکسن از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و آنان که در خط مقدم درمان هستند، شروع شود، موافقند، اما در این صورت هم باید مشخص شود کدام یک از آنها بیشتر در معرض خطر هستند، سپس افراد مسن و … در نظر گرفته شوند.

دکتر دیوید نابارو، نماینده ویژه سازمان جهانی بهداشت در زمینه کووید-19 نیز در پاسخ به سوالی درباره بازگشت ترامپ به مسیر مبارزات انتخاباتی و ادعای او مبنی بر اینکه اکنون در مقابل ویروس مرگبار کرونا مصونیت دارد، گفت: «تشویق عموم مردم به پیشگیری و مراقبت‌های بهداشتی به‌گونه‌ای که از ویروس در امان بمانند بسیار دشوار است زمانی که چهره‌های دولتی و اجتماعی نشان می‌دهند که می‌توانند رفتار متفاوتی داشته باشند.»

منبع: گاردین

برای خواندن مطلب اصلی اینجا کلیک کنید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.