بایدن: برای مقابله با پاندمی بعدی پول نداریم

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت دولت او در صورت بروز یک همه‌گیری جدید پول کافی برای مقابله ندارد

جو بایدن طی یک نشست مطبوعاتی در حالی که از تلاش‌های دولتش برای تامین واکسن مورد نیاز برای کودکان زیر پنج سال تمجید می‌کرد، گفت: آمریکا برای برنامه‌ریزی و آمادگی در مقابل پاندمی دوم به پول بیشتری نیاز دارد.

به گزارش شهروند آنلاین؛ او همچنین به یک نقطه عطف تاریخی اشاره کرد و گفت کشورش برای اولین بار در جهان واکسن‌های کرونا برای کودکان زیر شش ماه تولید کرده است.

وقتی از بایدن سوال شد دولت تا چه زمانی می‌تواند پویش جدید واکسن را ادامه دهد، بایدن تاکید کرد بودجه فعلی تنها برای امسال کافی است و دولت نیاز به پول بیشتری دارد. بایدن به طور ضمنی به احتمال شیوع یک همه‌گیری دیگر اشاره کرد و گفت در صورت بروز همه‌گیری جدید به برنامه‌ریزی و بودجه بیشتری برای مقابله با آن دارد.

برخی از کارشناسان و آژانس های بهداشتی مانند سازمان جهانی بهداشت نیز نسبت به احتمال همه‌گیری‌های احتمالی در آینده هشدار داده‌اند. سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است قصد دارد یک معاهده جهانی برای مبارزه با همه‌گیری‌ها تصویب کند که قرار است در مجمع جهانی بهداشت در سال ۲۰۲۴ مطرح شود.

این سازمان امیدوار است این معاهده با موافقت همه کشورهای جهان به تعیین اهداف و اصول اساسی به منظور ساختار اقدامات جمعی لازم برای مبارزه با همه گیری‌ها کمک کند./ایرنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.