رییس دفتر کمیساریای پناهندگان:تلاش ایران در موضوع پناهندگان ستودنی است

رییس دفتر کمیساریای پناهندگان سازمان ملل در مشهد گفت: تلاش و فعالیت جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته در امر پناهندگان ستودنی ست و در یک سال گذشته و پس از ایجاد شرایط خاص در افغانستان به اوج خود رسیده است

به گزارش شهروند آنلاین؛“ماها کاشور” عصر یکشنبه در آیین افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پناهندگان افغانستانی که همزمان با روز جهانی پناهنده در مشهد برگزار شده است افزود: کمیساریای پناهندگان سازمان ملل تلاش می کند با کمک های جهانی و همکاری کشور ایران، به پناهندگان در این کشور که اغلب از کشور افغانستان هستند کمک های مناسبی ارائه دهد.

وی ادامه داد: کمیساریای پناهندگان در کنار کشور ایران تاکنون موفق شده است در زمینه های بهداشت، معیشت و آموزش های فنی حرفه ای خدمات شایسته ای به پناهندگان ارائه دهد و امیدوار است با همراهی این کشور همچنان در این مسیر گام بردارد.

رییس دفتر کمیساریای پناهندگان سازمان ملل با اشاره به نامگذاری ۲۰ ژوئن به نام روز پناهنده عنوان کرد: این روز یادآوری ست برای پناهندگان و شرایط سخت زندگی آنها، ۱۰۰ میلیون پناهنده در سراسر جهان حضور دارند که اگر بحران های جهانی ادامه داشته باشد این رقم در سالهای آینده رشد چشمگیری خواهد داشت.

کاشور با بیان اینکه رفع بحران پناهندگی نیازمند کمک تمام کشورهای جهان است اظهار داشت: هر فردی دوست دارد در وطن خویش زندگی کند اما گاهی مشکلات موجود، سبب کوچ مردم از کشور می شود، پناهندگان باید در برابر مشکلات تاب آوری داشته باشند و در کنار یکدیگر از بحران گذر کنند.

وی خاطر نشان کرد: ماهیت روز جهانی پناهنده، روز شادی نیست اما خوشحال هستیم که شرایط برای مردمان افغانستان در ایران به نحوی است که آنها نشاط و شادی دارند.

 

دولت با افزایش تشکل های اتباع موافق است

 

معاون اداره کل امور اتباع خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: طبق توافق بین المللی کشور ایران حق دارد مانع فعالیت های تشکل های اتباع باشد اما دولت جمهوری اسلامی نه تنها با این موضوع مخالفتی ندارد بلکه در شرایط کنونی موافق افزایش آنها هم هست.

حسین احمدی عنوان کرد: اتباع کشور افغانستان دوست و برادر ما هستند و تلاش می شود خدمات شایسته ای به آنها ارائه شود از این رو تقاضا داریم اتباع جدیدالورود به کشور ایران، در سامانه تعیین شده مشخصات خویش را ثبت کنند.

وی تصریح کرد: امنیت همسایگان کشور ایران، آرزوی جمهوری اسلامی ست و امیدواریم اتباع به آرزوی خویش برای بازگشت به میهن دست یابند.

در پایان این مراسم، آیین افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای اتباع افغانستانی ساکن در مشهد با حضور ۲۰ تشکل و در محیطی به وسعت هزار و ۲۰۰ مترمربع در بازار ملل مشهد برگزار شد. طی ۲۰ روز گذشته حدود ۵۵۰ اثر از ۲۰۰ هنرمند افغانستانی به ستاد همایش روز جهانی پناهندگان رسید که از این تعداد، ۲۰۰ اثر برگزیده از ۸۰ هنرمند در ۱۳ غرفه به نمایش گذاشته شده است. این نمایشگاه به مدت ۵ شب برگزار خواهد شد./ایرنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.