بررسی ایران درباره حادثه مرزی میلک و مجازات عاملان

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که ابعاد حادثه ناگوار در منطقه مرزی میلک از سوی نهادهای مسئول در دست بررسی است.

به گزارش شهروند آنلاین؛ ناصر کنعانی چافی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز با اظهار تأسف و تأثر در پی شهادت محمد صیاد از نیرو‌های پرافتخار مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده شهید و تمام مرزبانان جمهوری اسلامی ایران ابراز کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که ابعاد این حادثه ناگوار در منطقه مرزی میلک که منجر به شهادت مرزبان عزیز جمهوری اسلامی ایران شد، از سوی نهاد‌های مسئول در دست بررسی است که به محض مشخص شدن دقیق موضوع، اطلاع رسانی خواهد شد.

کنعانی با اشاره به برگزاری نشست گفت‌وگو‌های مشترک مرزی ایران و افغانستان، گفت: از مقامات مسئول هیأت حاکمه سرپرستی افغانستان انتظار می‌رود در جهت روشن شدن ابعاد موضوع، مجازات عاملان و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از وقوع حوادث مشابه اقدام جدی به عمل آورند.

گفتنی است دو مقام مسئول در ولایت نیمروز ضمن محکوم کردن حمله اشرار به خاک جمهوری اسلامی ایران، هرگونه درگیری مرزی بین ایران و افغانستان را رد کردند.

یک مقام امنیتی مطلع در ولایت نیمروز نیز هم شایعات درباره درگیری مرزی بین طالبان و نیرو‌های ایرانی را رد کرد و افزود: این درگیری در خاک ایران رخ داده و پل ابریشم که مرز بین ایران و افغانستان است شاهد هیچ درگیری نبوده و هیچ صدای شلیک گلوله‌ای از هیچ سمتی به گوش نرسیده است.

نیرو‌های مرزی در شمال استان سیستان و بلوچستان ایران و هم‌مرز با افغانستان، در ساعات پایانی سه‌شنبه هفتم تیر ماه با گروهی از اشرار که از خاک افغانستان قصد تعرض به خاک ایران را داشتند درگیر شدند و پس از درگیری کوتاه، از منطقه متواری شدند. در این درگیری مسلحانه، «محمد صیاد» از نیرو‌های مرزبانی، بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید./باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.