راه‌اندازی قرارگاه تامین مسکن در تهران

شهردار تهران در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه تاکید کرد: بزرگ‌ترین مشکل امروز تهران مساله مسکن است و به همین جهت قرارگاه تأمین مسکن را در شهرداری راه اندازی کردیم.

به گزارش «شهروند آنلاین»، علیرضا زاکانی با اشاره به اینکه ساخت دو بزرگراه و یک تونل در تهران به زودی آغاز می‌شود، افزود: تونل شهید متوسلیان از انتهای بزرگراه شهید صیاد تا آزادگان و  همچنین آزادراه شهید شوشتری از انتهای رستگار تا بزرگراه شهید یاسینی ساخته خواهند شد.

او تصریح کرد: بزرگراه شهید شوشتری نیز یک و نیم درصد ترافیک کل تهران را کاهش خواهد داد و نقش مهمی در کاهش ترافیک شرق تهران ایفا خواهد کرد. همچنین ۹۸ تقاطع را در دست اصلاح قرار دادیم که طی سه سال ۷۸۰ کیلومتر راه را برای همشهریان تهرانی نزدیک کنیم.

علیرضا زاکانی درادامه با بیان اینکه تهران به عنوان بزرگ‌ترین کلانشهر غرب آسیا ۹.۸ میلیون نفر در روزو بالغ بر ۱۳ میلیون نفر ساکن دارد، گفت: از هر جهت اثراتی فراتر از جغرافیایی شهر تهران دارد و بر روی سایر نقاط شهر کشور اثر مستقیم دارد؛ لذا به تعبیر رهبر انقلاب شهر تهران خود یک کشور است و دقت در نیاز‌ها و شرایط آن و خدمت به مردم تهران و ساختن یک الگوی درست؛ یک امکانی را برای ما ایجاد می‌کند تا گام‌های رسیدن به اهداف انقلاب را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد.

زاکانی با اذعان به اینکه در بعد ایمنی در ضعف قرار داریم گفت: بیش از ۱۲ هزار هکتار از مساحت ساختمان‌های مسکونی شهر تهران ناایمن است./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.