گلباران محل شهادت مسافران پرواز ۶۵۵ در آب‌های خلیج فارس

مراسم گرامیداشت شهدای پرواز ۶۵۵ امروز همزمان با سالروز این جنایت آمریکایی با گلباران محل شهادت مسافران این پرواز در خلیج فارس برگزار شد.

به گزارش شهروند آنلاین، این مراسم با حضور خانواده شهدا و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری بر روی ناو شهید ناظری نیروی دریایی سپاه برگزار شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: آمریکایی‌ها سردمدار جنایت علیه بشریت هستند.

وحید جلال زاده افزود: آمریکایی‌ها با این کارنامه سیاه نقض حقوق بشر نمی‌توانند دم از حقوق بشر بزنند.

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم گفت: ما باید به آمریکا بفهمانیم که در هر شرایطی این جنایت را فراموش نخواهیم کرد.

مهدی دوستی افزود: به برکت خون شهدا و نظام اسلامی ما از مظلومیت در ۱۲ تیر ۱۳۶۷ به اقتداری رسیدیم که الان قدرت مانور را در دریا و آسمان از آمریکایی‌ها گرفته ایم.

سردار غلامشاهی، فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه نیز در این مراسم گفت: آمریکایی‌ها در این جنایت هولناک عامدانه بیش از ۲۹۰ مسافر مظلوم و بی گناه پرواز ۶۵۵ را به شهادت رساندند.

امروز سی و چهارمین سالگرد هدف قرار گرفتن هواپیمای ایرباس آ ۳۰۰ با شناسه پرواز IR ۶۵۵ به دستور ویلیام راجرز، فرمانده ناو وینسنس بر فراز خلیج فارس و شهادت ۲۹۷ انسان بی گناه است.

از ۲۹۷ مسافر ایرباس در این روز ۱۷۸ پیکر مسافران جمع آوری و شناسایی شد.

هر ساله خانواده‌های قربانیان و مردم هرمزگان در محل سقوط هواپیمای مسافری حضور می‌یابند و به یاد شهدای حادثه این منطقه را گلباران می‌کنند.

این روز در تاریخ انقلاب اسلامی نمادی از جنایات آمریکا و به عنوان روز افشای حقوق بشر آمریکایی ثبت شده است./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.