شناسایی و مقابله با لایو‌های غیر اخلاقی اینستاگرام

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا از تشدید طرح عملیاتی ” شناسایی و مقابله با لایو‌های غیر اخلاقی “در پلیس فتا سراسر کشور خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، سرهنگ “رامین پاشایی” گفت: باتوجه به اقدام غیر اخلاقی و مجرمانه عده‌ای در فضای مجازی با اهداف مختلف در خصوص”برگزاری لایو‌های غیر اخلاقی در بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام”طرح اطلاعاتی و عملیاتی پلیس فتا در ۱۰۰ کارگروه ویژه در برخورد با مفسدان اخلاقی این فرآیند مجرمانه در حال اجرا است.

این مقام انتظامی با اشاره به شناسایی و دستگیری تعدادی مجرم فعال در حوزه انتشار لایو‌های غیر اخلاقی در شبکه اجتماعی اینستاگرام در شهر‌های مختلف کشور، عنوان کرد: بر اساس تجزیه و تحلیل پرونده‌های متشکله در این حوزه، علت اصلی ارتکاب جرم این افراد در مرحله اول کسب در آمد مالی هنگفت و در مرحله بعدی به انحطاط اخلاقی کشاندن کاربران که بیشتر آنان جوانان و نوجوانان بودند، است.

این مقام مسئول افزود: در برخی موارد مرتکبان اینگونه جرایم، ضمن حضور در اماکن ورزشی خصوصی نظیر باشگاه‌های ورزشی بویژه استخر اقدام به اجرای لایو‌های غیر اخلاقی می‌کنند که ضمن شناسایی و دستگیری مجرمان با صاحبان سالن‌های ورزشی متخلف نیز برخورد قضائی صورت گرفته و همچنین صاحبان کلیه اماکن ورزشی نیز می‌بایست نظارت بیشتری بر مجموعه خود داشته باشند.

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا گفت: رصد این گونه جریانات غیر اخلاقی که مغایر با شئونات اسلامی و هنجار‌های جامعه است توسط سامانه‌های هوشمند در حال بررسی و واکاوی بوده و برخورد قضائی و انتظامی در انتظار افراد متخلف خواهد بود.

او به خانواده‌ها توصیه کرد با توجه به اینکه اغلب لایو‌های اینستاگرامی در اوقات پایانی شب برگزار می‌شود نظارت بیشتری بر عملکرد سایبری فرزندان خود در حوزه شبکه اجتماعی اینستاگرام داشته باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی و شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ جهت رسیدگی هر چه سریع‌تر گزارش کنند./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.