آخرین فرصت والیبال در آوردگاه گدانسک!

شاگردان بهروز عطایی جواب انتقادها را می‌دهند؟

تیم‌ملی والیبال ایران در هفته پایانی لیگ ملت‌های جهان آخرین امیدهایش را برای صعود به فینال جست‌وجو می‌کند.

به گزارش شهروندآنلاین، تیم‌ملی والیبال ایران روزهای 14 تا 18 تیرماه به‌ترتیب و در چارچوب هفته سوم و پایانی لیگ ملت‌ها به مصاف تیم‌های لهستان، ایتالیا، اسلوونی و صربستان می‌رود تا به کار خود در مرحله گروهی پایان دهد.

شاگردان عطایی در شرایطی پا به هفته سوم می‌گذارند که در دو هفته گذشته نیمی از بازی‌های خود را با پیروزی پشت‌سر گذاشتند و نیمی را به حریفان واگذار کردند. تیم‌ملی والیبال ایران پیش از شروع بازی‌های هفته سوم چهار برد و چهار باخت در کارنامه خود داشته و در مکان هشتم جدول رده‌بندی حضور دارد. ایران تاکنون مقابل تیم‌های چین، استرالیا، آمریکا و کانادا به پیروزی رسیده و نتیجه را به تیم‌های برزیل، ژاپن، بلغارستان و هلند واگذار کرده است.

آخرین فرصت برای صعود

جایگاه کنونی ایران با توجه به شرایط و تغییراتی که ایجادشده رضایت‌بخش است، چراکه هم می‌تواند به مرحله فینال راه پیدا کند و هم جایگاهی بهتر از دوره گذشته (دوازدهم) به دست آورده است. به هرحال در پایان مراحل مقدماتی هشت تیم (با احتساب ایتالیای میزبان) جواز حضور در مرحله نهایی را کسب خواهند کرد.

اگر شرایط در هفته پایانی هم به‌گونه‌ای رقم بخورد که والیبالیست‌های ایران بتوانند حداقل همین جایگاه را حفظ کنند یا کمی رتبه خود را ارتقا دهند، باید شاهد حضور ملی‌پوشان کشورمان در بلونیای ایتالیا و حضور در مسابقات مرحله نهایی باشیم. بدون شک عطایی و شاگردانش نیم‌نگاهی به صعود به مرحله نهایی دارند و می‌خواهند از گدانسک، قلعه عقاب‌ها پرواز کرده و به ایتالیا بروند.

ایران با چه تیم‌هایی دیدار می‌کند؟

لهستان، ایتالیا، اسلوونی و صربستان حریفان شاگردان عطایی در هفته سوم هستند. اسلوونی و صربستان در جدول رده‌بندی چسبیده به ایران هستند و هرگونه لغزشی مقابل این دو تیم می‌تواند کار صعود را سخت کند، اما لهستان و ایتالیا شرایط متفاوتی دارند و بالاتر از ایران و در رده‌های دوم و سوم جای گرفته‌اند.

لهستان به‌عنوان نخستین حریف ایران در این مرحله از بازی‌های لیگ ملت‌ها این روزها با وجود جوان‌گرایی و تغییراتی که در تیم ایجاد کرده، شرایط خوبی دارد. نبرد ایران و لهستان همیشه نوعی دربی در والیبال جهان محسوب می‌شده و قطعا این بار هم همین شرایط حکمفرما خواهد بود.

حضور پرشور تماشاگران لهستانی هم بدون شک کار را برای تیم ایران سخت‌تر خواهد کرد، اما پیروزی در این مسابقه می‌تواند مهر صعود به فینال را پای بلیت شاگردان عطایی بزند.

ایتالیا نیز همیشه یکی از تیم‌های قدرتمند والیبال جهان را در اختیار داشته است. آنها در سال‌های اخیر شرایط بهتری هم پیدا کرده و بعد از تغییر نسلی که داشتند، حالا به فصل برداشت نزدیک شده‌اند. از سوی دیگر دی‌جورجی هم هدایت لاجوردی‌پوشان را برعهده گرفته است تا در مسیر پیشرفت به آنها کمک کند. حریفان دوم ایران در هفته سوم میزبان مرحله نهایی است و با وجود اینکه نتایج مرحله مقدماتی چندان برایش اهمیت ندارد، اما هیچ حریفی را دستکم نگرفته و با 6 پیروزی در رده سوم قرار دارد.

شاگردان بهروز عطایی در سومین مسابقه هفته سوم باید مقابل اسلوونی قرار بگیرند؛ تیمی که با کسب سه برد در رده دهم جدول رده‌بندی قرار دارد. آنها امیدوار هستند که بتوانند با صعود در جدول رده‌بندی به مرحله فینال راه پیدا کنند. اسلوونی در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری خوبی در والیبال انجام داده و امسال قرار است همراه با لهستان میزبان مسابقات قهرمانی جهان باشد.

آخرین بازی تیم‌ملی والیبال ایران در هفته سوم لیگ ملت‌های 2022 مقابل صربستان خواهد بود. آنها شرایط مشابه‌ای با ایران دارند و با پیروزی در چهار مسابقه از هشت بازی در رده نهم جدول رده‌بندی ایستاده‌اند. قطعا این مسابقه برای شاگردان عطایی مهم‌ترین مسابقه هفته خواهد بود، چراکه با تیمی روبه‌رو خواهند شد که برای صعود به فینال از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

برنامه بازی‌های ایران در هفته سوم به شرح زیر است:

سه‌شنبه، 14 تیرماه: ایران – لهستان؛ ساعت 22:30

پنجشنبه، 16 تیرماه: ایران – ایتالیا؛ ساعت 16:30

جمعه، 17 تیرماه: ایران – اسلوونی؛ ساعت 19:30

شنبه، 18 تیرماه: ایران – صربستان؛ ساعت 19:30

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.