برپایی بیمارستان‌های هلال احمر در عرفات و منا

رئیس جمعیت هلال احمر ایران از تداوم خدمت رسانی به زائران در حج تمتع 1401 خبر داد

دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به این که روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج به خوبی در حال انجام است، گفت: خوشبختانه با توجه به تمهیداتی که اندیشیده شد، خدمات بهداشتی و درمانی بدون هیچ کاستی در حال ارائه به حجاج است و مراکز درمانی، دارویی و کادر درمان هلال احمر در این زمینه با استفاده از تمامی ظرفیت ها در حال خدمت رسانی هستند.

به گزارش شهروند آنلاین؛ او افزود: در راستای برگزاری هرچه بهتر مراسم حج، درمانگاه‌های صحرایی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در عرفات و منا آماده شده و تخت‌های اورژانس و تجهیزات دارویی و درمانی به صورت کامل به منطقه ارسال و این مراکز جهت پاسخگویی به نیازها آماده هستند.

دکتر کولیوند ادامه داد: در منا بیمارستان مرکزی هلال احمر در قالب 4 بخش راه اندازی می‌شود و یک بیمارستان صحرایی مجهز نیز در عرفات مستقر شده و این بیمارستان‌های صحرایی به صورت شبانه روزی از روز 8 ذی الحجه (فردا پنجشنبه در عربستان) تا پایان روز دوازدهم ذی‌الحجه، به زائران خدمت رسانی می‌کنند. همزمان بیمارستان مستقر در مکه مکرمه همچنان فعال است و برنامه مدیریت بحران مرکز پزشکی نیز بر اساس عملیاتی بودن و دانش جدید آماده شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: تمام تلاش نیروهای هلال احمر بر روی حفظ سلامت حجاج متمرکز شده است تا با توجه به حضور پرتعداد زائران از کشورهای مختلف و با توجه به شرایط سخت فصل گرما، هیچ زائری دچار مشکل نشود و تمامی حجاج در سلامت کامل اعمال واجب خود را انجام دهند. روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی هلال احمر معطوف به قسمت خاصی نیست و برای حفظ سلامت حجاج از ابتدا تا انتهای مراسم حج، دستورالعمل‌های مشخصی تعیین شده و طبق این دستورالعمل‌های بهداشتی زائران راهنمایی می‌شوند./ پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.