گشایش نماد معاملاتی برخی ارز‌ها در بازار متشکل ارزی

مدیرعامل بازار متشکل ارزی اعلام کرد: در آینده نزدیک از نماد معاملاتی ارز‌های دیگر مانند لیر ترکیه و دینار عراق در بازار متشکل ارز رونمایی خواهد شد.

به گزارش شهروند آنلاین، امیر هامونی، مدیرعامل بازار متشکل معاملات ارز ایران در گفت‌وگوی اختصاصی با واحد مرکزی خبر، درباره برنامه بانک مرکزی برای شروع خرید و فروش سایر ارز‌ها در بازار متشکل ارزی گفت: به فراخور موضوع حتما ارز‌های ملی کشور‌ها و پیمان‌های پولی دوجانبه و چند جانبه پیگیری می‌شود.

او با اشاره به گشایش نماد معاملاتی جفت ارز ریال-روبل در بازار متشکل ارزی گفت: با همین مکانیزم می‌توان نماد‌های معاملاتی ارز‌هایی که هم اکنون در بازار مورد تقاضا قرار دارد مثل لیر ترکیه، دینار عراق، دلار کانادا، دلار استرالیا و کرون سوئد در بازار گشایش پیدا کند و شاهد معامله اش باشیم.

به گفته مدیرعامل بازار متشکل ارزی در آینده نزدیک خبر گشایش نماد معاملاتی این ارز‌ها در بازار متشکل ارزی اعلام خواهد شد.

او در ادامه درباره زمان اعلام روزانه نرخ ارز صرافی‌های مجاز در سایت بازار متشکل ارزی گفت: زیرساخت فناوری آن آماده شده است، ولی مناسباتی دارد که باید بین بازار متشکل و صرافی‌ها برقرار شود تا بتوانیم نرخ‌های لحظه ایی را در یک تابلوی کاملا متحدالشکل داشته باشیم.

او ادامه داد: به زودی از طریق اطلاعیه هایی که صادر می شود نرخ در صرافی های مجاز در سایت بازار متشکل به صورت روزانه اعلام  خواهد شد./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.