سقف فروش ارز مسافرتی کاهش یافت

رئیس کانون صرافان از کم شدن سقف فروش ارز مسافرتی برای کشورهای با ویزا خبر داد

کامران سلطانی‌زاده با اعلام کاهش سقف فروش ارز مسافرتی برای کشورهای با ویزا اظهار کرد: سقف فروش ارز مسافرتی برای کشورهای با ویزا (هوایی ـ کد ۵۱) مبلغ ۵۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها تعیین شده و برای کشورها بدون ویزا نیز ۳۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها است.

به گزارش شهروند آنلاین؛ سلطانی‌زاده افزود: متقاضیان و مسافرین خارج از کشور می‌توانند حسب نیاز خود (خرید ارز مسافرتی با ارائه مدارک تعیین شده) تا سقف ۵۰۰ یورو و یا ۲۰۰۰ یورو سرفصل سایر از طریق بازار توافقی اقدام کنند.

پیش از این نیز، بانک مرکزی در اواخر سال گذشته سهمیه ارز مسافرتی را کاهش داد و میزان فروش ارز توسط شرکت‌های صرافی بابت مسافرین بالای ۱۸ سال و یک بار در سال تا سقف مقرر برای کشورهای با ویزا به صورت هوایی معادل ۲۰۰۰ یورو، برای کشورهای بدون ویزا به صورت هوایی ۳۰۰ یورو و مسافرتی به صورت زمینی، ریلی و دریایی نیز ۳۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها را تعیین کرد.

اطلاعیه بانک مرکزی درباره فروش ارز مسافرتی

«نظر به ساماندهی مصارف ارزی خدماتی و روان‌سازی معاملات خرید و فروش ارز در شبکه صرافی‌های کشور و با عنایت به تعمیق بازار معاملات ارز با نرخ توافقی و همچنین فروش ارز به اشخاص حقیقی تا سقف ۲ هزار یورو در سرفصل سایر (کد ۲۴) سقف فروش ارز مسافرتی برای کشورهای با ویزا (هوایی -کد۵۱) موضوع ابلاغیه شماره ۳۰۱۴۰۵ مورخ ۱۴ دی ۱۴۰۰ مبلغ ۵۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها تعیین می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه،‌ بدیهی است متقاضیان و مسافران خارج از کشور می‌توانند حسب نیاز خود از یکی از روش‌های فوق (خرید ارز مسافرتی با ارائه مدارک تعیین‌شده تا سقف ۵۰۰ یورو یا ۲۰۰۰ یورو سرفصل سایر از بازار توافقی) اقدام نمایند.»

لازم به ذکر است این سهمیه‌ ارزی فقط یک بار در سال پرداخت می‌شود ضمن این که متقاضیان فقط می‌توانند یکی از دو سهمیه ۵۰۰ یا ۲۰۰۰ یورو را استفاده کنند./ایسنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.