معاون وزیر: در نوآوری‌های اجتماعی هم خوش‌بینم هم نگران

وحید یامین پور معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در حاشیه گردهمایی اولین رویداد نوآوری اجتماعی (نوپیا) اظهار کرد: درحوزه نوآوری اجتماعی نگرانی و‌خوش بینی دارم.

شهروند آنلاین_فاطمه عسگری نیا: وحید یامین پور با بیان اینکه جوانانی را داریم که مسئله را می شناسند و در حال راه حل هستند و راه های موجود را ناقص می دادند و می خواهندراه حل خود را جایگزین کنند، افزود: هیچ کانون مخفی و ذخیره عجیبی در فضای فرهنگی و اجتماعی وجود ندارد که بخواهیم به پاسخمسئله برسیم و این جوانان که به نوآوری اعتقاد دارند می توانند مناسب باشد.

یامین پور ادامه داد: نگرانی من این است که کسانی که به دنبال حل مسائلی می گردد تجربیات موجود دنیا را به عنوان نمونه دست دومارائه می کنند و آن چیزی که نباید اتفاق بیفتد، رخ می دهد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: دست کم تجربه بیست سال اخیر نشان می دهد حرکت علمی کشور فراتر از دولتاست و این امر رو به رشد است.

وی با اشاره به اینکه ممکن است به دلیل سیاست های دولت مکث هایی داشته باشیم و به نظر می رسد باید مراقب کرد و نظارتی که شکل میگیرد که همین جوانان باید آن را انجام دهند، گفت: سیاست ها سیاست های گشایش دهنده راه اینده است.

یامین پور گفت: مجموعه های دانش بنیان و شرکت ها وضع بهتری نسبت به مجموعه های دیگر دارند و بروکسی های مالی در دولتخسته کننده بوده است و لازم است دائما به بانک ها تذکر دهیم که رویکرد حمایتی را داشته باشند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.