نشست علمی-تخصصی فقه و امداد آسیب‌دیدگان

به همت معاونت فرهنگی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در هلال‌احمر و با حضور «آیت‌الله احمد مبلغی» برگزار می‌شود

نشست علمی-تخصصی «فقه و امداد آسیب‌دیدگان» با ارائه آیت‌الله احمد مبلغی، عضو مجلس خبرگان رهبری به همت معاونت فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در این جمعیت برگزار می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین، در این نشست علمی-تخصصی که روز سه‌شنبه ۴ مرداد ساعت ۹ صبح در جمعیت هلال‌احمر برگزار خواهد شد، «آیت‌الله احمد مبلغی» به تبیین تخصصی موضوع فقه و امداد آسیب‌دیدگان می‌پردازد.
در اطلاعیه منتشرشده ویژه این نشست آمده است: «فقه، تئوری واقعی و کامل اداره انسان از گهواره تا گور است. اسلام نسبت به تمامی شئون مادی و معنوی انسان حکم دارد و امدادرسانی یکی از شئون مادی و معنوی انسان بوده و از مطالبات مهم اسلامی است. در مسیر انجام این واجب شرعی تبیین موضوعات و احکام آن ضروری است. تا ضمن انجام یک وظیفه انسانی؛ با دقت و رعایت ضواط شرعی،به آن عمق بخشیده و کمال واقعی این رفتار اجتماعی را تضمین کرد و این همان حقیقت و کمال یک امدادرسانی است که ماندگار و اثرگذار در مسیر تحقق انسانیت خواهد بود. لازم به ذکر است که مخاطبان می‌توانند این نشست را که به دبیر علمی حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی سلطانی برگزار می‌شود را از طریق لینک https://learn.khadem.ir/course/35750
دنبال کنند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.