ارتقای کیفیت خودروهای داخلی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: گام‌هایی برای ارتقای کیفیت خودرو‌ها برداشته شده، اما ممکن است هنوز برای مردم واضح نباشد.

به گزارش شهروند آنلاین، سیدرضا فاطمی امین با تاکید بر لزوم ارتقای کیفیت خودرو‌ها گفت: البته به معنای آن نیست که اقداماتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد انجام نشده و خودروسازان کاری در جهت ارتقای کیفیت تولیدات انجام نمی‌دهند، با اقداماتی که امسال صورت گرفته به تدریج ارتقای کیفیت خودرو‌ها برای مردم آشکار می‌شود.

او افزود: خودروسازان بزرگ کشور از اوایل امسال تاکنون بالای ۹۰ درصد خودرو‌های تولیدی خود را کامل تولید کرده و خودروی ناقصی نداشته اند و در این راستا ایران خودرو به طور مشخص از اول خرداد ۱۴۰۱ تا امروز هر خودرویی را که وارد خط تولید کرده است، به صورت کامل از خط تولید بیرون آورده است.

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت در شرکت خودروسازی سایپا هم بالای ۹۰ تا ۹۵ درصد این اتفاق افتاده و خودروی ناقصی تولید نشده، که این امر به معنای ارتقای کیفیت است.

او توضیح داد:وقتی خودرو از خط تولید بیرون می‌آید و ناقص وارد پارکینگ می‌شود، ۵ تا ۶ ماه در آنجا می‌ماند و دوباره وارد خط تولید می‌شود، حتماً کیفیت آن افت می‌کند و اتفاقاتی که فعلا در مورد کیفیت خودرو رخ داده است، تولید نشدن خودرو‌های ناقص است که در آذر و دی سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص کف پارکینگ‌ها بود و اکنون به ۲۲ هزار دستگاه رسیده و تا آخر مرداد و اوایل شهریور به صفر و نزدیک صفر خواهد رسید./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.