محور هراز براثر سیلاب مسدود شد

مدیرکل راهداری مازندران:

مدیرکل راهداری مازندران با اشاره به انسداد محور هراز براثر بروز سیلاب در محدوده بایجان تا وانا اظهار داشت: تلاش برای بازگشایی این محور ادامه دارد

به گزارش شهروند آنلاین؛ حسن جهانیان از سیل بردگی و ریزش کوه با حجم بسیار بالایی از سنگ ریزه در محور هرازحد فاصل بایجان تا وانا (مسیر رفت و برگشت) خبر داد و افزود: راهداران این استان با به کار گیری تمام توان خود در حال بازگشایی و پاکسازی محور هستند.

وی افزود: در پی وقوع سیل و بارش اخیر محور هراز دچار تخریب (جسم راه و ابنیه فنی) شد که بلافاصله پس از این اتفاق اکیپهای راهداری با بکارگیری انواع ماشین راهداری در محل حادثه اعزام و در حال حاضر مشغول به ترمیم و مرمت و بازگشایی مجدد محور مذکور هستند.

وی ادامه داد: نفوذ آب‌های سطحی در لایه‌های سنگی و خاک موجب سرخوردگی، جابجایی سنگ‌ها و سقوط سنگ‌ها از کوه شده که خوشبختانه آسیب به کاربران جاده‌ای وارد نشد.

مدیر کل راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران خاطرنشان کرد: جاده هراز مهم‌ترین و کوتاه‌ترین مسیر ورودی مازندران از پایتخت کشور است که از شهر رودهن در جنوبی ترین نقطه جاده آغاز و به شهر آمل در شمالی ترین نقطه خود ختم می‌شود.

وی ادامه داد: متأسفانه با توجه شرایط توپوگرافی و جغرافیایی استان ما در طول سال شاهد حوادث متعددی در خصوص ریزش و رانش جاده در محورهای کوهستانی هستیم که این امر کار و فعالیت راهداران را دشوار می‌کند./مهر

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.