هیات‌های عزاداری ورنگ‌بندی شهرها در ایام کرونا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تمهیدات ضدکرونایی برای برگزاری عزاداری‌های ماه محرم را تشریح و بر لزوم تزریق دز یادآور واکسن کرونا تاکید کرد.

به گزارش شهروند آنلاین از وبدا، عباس شیراوژن درباره تمهیدات ضد کرونایی برای ایام محرم، گفت: مجموعه هیات‌های مذهبی همکاری خوبی در مناسبت‌های مختلف برای مقابله با کرونا داشته‌اند. برنامه‌هایی که برای محرم در زمینه مقابله با کرونا اتخاذ شده است، تصمیماتی هستند که از قبل برای مناسبت‌های قبلی گرفته شده است و همچنان همان روند را ادامه می‌دهیم.

او افزود: یکی از موارد درباره ظرفیت اماکن و برنامه‌هایی است که در ماه محرم برگزار می‌شود. اگر این برنامه‌ها در فضای باز باشد، مشکلی از نظر ظرفیت ندارد. در عین حال توصیه می‌شود که مراسم‌ها در اماکن باز برگزار شوند تا هوا به‌راحتی رفت‌وآمد داشته باشد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه رنگ‌بندی شهرها در ظرفیت برگزاری مراسم‌ها اثرگذار است، ادامه داد: در شهرهای قرمز ۳۰ درصد از فضا برای برگزاری مراسم استفاده می‌شود. این میزان در مناطق نارنجی  ۴۰ درصد است و در شهر زرد رنگ هم مراسم با  ۷۰ با درصد ظرفیت می‌تواند برگزار شود. در شهرهای آبی نیز محدودیتی وجود ندارد.

او با تکذیب شایعه ممنوعیت برگزاری مراسم محرم در مکان‌های مسقف، گفت: اگر مراسم در یک مکان مسقف برگزار شود، حتما باید تهویه مناسب داشته باشد، فاصله‌گذاری رعایت شود و استفاده از ماسک نیز ضروری است همچنین مردم باید تزریق واکسن یادآور را انجام دهند تا سطح ایمنی جامعه افزایش پیدا کند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.