4 دلیل ریزش عجیب امروز دلار

بازگشت به کانال ۲۸ هزار تومان

قیمت هر دلار آمریکا امروز سه شنبه ۲۹ مهرماه ۹۹ برای چندمین بار در صرافی‌ ملی تغییر کرد و ۲۸ هزار و ۹۸۰ تومان عرضه شد که در مقایسه با آخرین نرخ امروز ۷۰۰ تومان دیگر کاهش داشت

به گزارش شهروند آنلاین، قیمت هر دلار آمریکا برای فروش امروز ۲۸ هزار و ۹۸۰ تومان در صرافی‌ ملی عرضه شد که نسبت به آخرین نرخ امروز ۷۰۰ تومان دیگر ارزان شد. در عین حال قیمت خرید هر دلار نیز ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان است.

همچنین قیمت خرید هر یورو در صرافی ملی ۳۲,۰۷۰ تومان و قیمت فروش آن ۳۴,۲۵۰ تومان است که در مقایسه با آخرین نرخ امروز ۷۵۰ دیگر کاهش داشت.

به نظر می‌آید بازار توان صعود بیشتر در کانال ۳۰ هزار تومان را نداشت. بازار ارز در یک معادله اخبار در روزهای اخیر قرار گرفته بود؛ مشخصا 4 خبر مثبت بنیادی وجود دارد.

1- شفاف‌سازی در بازار ارز باعث شد تا همه نسبت به حجم عرضه و تقاضا در بازار روشن باشند. همچنین میزان مداخله بازارساز می‌تواند نشان دهد که نرخ در روزهای آینده افزایشی خواهد بود یا خیر.

2- تقاضایی در بازار متشکل برای دلار وجود ندارد. مثلا دیروز 75 میلیون دلار در بازار متشکل عرضه شد، اما کمتر از یک میلیون دلار خریدار وجود داشت. این یعنی، صرافی‌ها کاملا به این نتیجه رسیده‌اند که در بالای قیمت 30 هزار تومان، دست به خرید نزنند. این خبر بنیادی نیز می‌تواند برای خریداران خرد قابل توجه باشد.

3- یک مقام وزارت خارجه اعلام کرد که دستاورد عبدالناصر همتی از سفر به عراق مثبت بوده است. ترجمه این خبر آن است که بازار ارز احتمالا از سمت عرضه، باید منتظر آزادسازی 5.5 میلیارد دلار باشد. اگرچه این دلارها احتمالا از عراق نمی‌رسد، اما می‌تواند به معنی رهایی منابع ارزی بانک مرکزی از نرخ 4200 تومان باشد.

4- اخبار مربوط به انتخابات آمریکا قرار دارد. چینش اخبار در برابر انتخابات آمریکا، به نظر کارساز شده و توانسته بازار ارز را از تقاضای بالا، حداقل به شکل مقطعی خلاص کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.