اعطای جایزه حقوق بشر به مندلا ماندلا و شیرین ابوعاقله

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه از اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی به مندلا ماندلا از آفریقا و شیرین ابوعاقله خبرنگار شبکه الجزیره خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، کاظم غریب آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در مراسم اجلاس سالیانه حقوق بشر اسلامی گفت: اعلامیه حقوق بشر اسلامی تلاشی از سوی کشورهای اسلامی برای طرح جهانی حقوق بشر است.

او افزود: اگرچه بشریت به مراتب پیشرفته علمی دست یافته اما نیاز مبرم به ایمان دارد. غرب کوشیده با نادیده گرفتن فرهنگ کشورهای اسلامی، این کشورها را نادیده بگیرد.

غریب آبادی با بیان اینکه تحولات اخیر بیانگر این است که حقوق بشر نقص می شود، گفت: کشتار افراد بی گناه به ویژه غیر نظامیان و حمایت از کشورهای تروریستی و مخاطرات ریست محیطی و فقر از تهدیدهایی هستند که صلح جهانی را نشانه گرفته است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ادامه داد: در نتیجه این تحولات جامعه جهانی تغییراتی را پشت سر گذاشته است. نوسازی جهان به الگوهای جدیدی نیاز دارد که معنویت و عقلانیت از محورهای آن است.

او به جزئیات هفتمین مراسم اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی اشاره و تصریح کرد: امسال هفتمین جایزه حقوق بشر اسلامی را اعطا می کنیم و  ۳۵ کاندیدا از ۲۲ کشور به کمیته اعطای جایزه معرفی شدند.

غریب آبادی در خصوص برندگان این جایزه هم گفت: در نهایت کمیته مذکور، خبرنگار شهیده شیرین ابوعاقله و دکتر مندلا ماندلا از پیشگامان ضد آپارتاید در حمایت از مردم فلسطین را به عنوان برندگان نهایی انتخاب کرد.

او افزود: از آیت الله جوادی آملی برای گفتمان سازی در فلسفه حقوق بشر و شهید مدافع حرم صیاد خدایی که عمر خود را صرف مبارزه با گروه های تروریستی کرد و در یک عملیات تروریستی به شهادت رسید، تجلیل و تکریم می شود./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.