بودجه فوتبال را به ویلموتس بدهید، خلاص!

بعد از احکام سنگین CAS، اداره مالیات از فدراسیون فوتبال طلب 32 میلیارد تومان کرد!

اداره مالیات مبلغ 32 میلیارد تومان به عنوان مالیات قرارداد مارک ویلموتس به فدراسیون فوتبال تحمیل کرده است!

به گزارش خبرنگار شهروندآنلاین، حکم سنگین فیفا در پرونده مارک ویلموتس علیه ایران که صادر شد، کسی فکر نمی‌کرد این پرونده تبعات بیشتری نیز داشته باشد. حالا اما یکی‌یکی خسارت‌های دیگری که ناشی از همان قرارداد عجیب ویلموتس است به فدراسیون فوتبال تحمیل می‌شود!

بعد از محکومیت حدود 350 هزار یورویی فدراسیون بابت شکایت فررا، دستیار ویلموتس از فدراسیون فوتبال ایران، حالا اداره مالیات هم رقم سنگین دیگری تحمیل کرده که این مساله بسیار دردناک خواهد بود.

بنا به گفته آرش فرهادی، مدیر امور حقوقی فدراسیون فوتبال، این فدراسیون به خاطر قرارداد مارک ویلموتس ۳۲ میلیارد تومان به سازمان امور مالیاتی بدهکار است.

فرهادی در این‌باره گفته است: «مهم‌ترین اثر این قرارداد در صورت‌های مالی و ترازنامه فدراسیون فوتبال است که باعث زیان‌ده شدن فدراسیون و بحرانی‌شدن شرایط مالی مجموعه فوتبال شده است. علاوه بر حکم صادره برای آقای ویلموتس، حکم دستیاران ایشان از سوی CAS و برگ تشخیص مالیات ۳۲ میلیارد تومانی نیز به فدراسیون فوتبال ابلاغ شده است و با وجود تلاش دکتر وثوق احمدی و تیم حقوقی همراه ایشان در کاهش میزان محکومیت که شایسته قدردانی است، پرداخت مبلغی حدود چهار میلیون یورو برای فدراسیونی که ساختمانش را هم از دست داده یک فاجعه محسوب می‌شود.»

او ادامه داد: «نکاتی که مقام عالی وزارت ورزش، دکتر سجادی درباره زیان‌های ناشی از پرونده اعم از مالیات و ساختمان و مبلغ نقدی مطرح و از عبارت سونامی استفاده کردند به طور کامل مستند و درست است و علاوه بر این موارد، زیان‌های قابل توجه دیگری باقی مانده که آثار آن در آینده مشخص می‌شود.»

فرهادی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد در پایان افزود: «تلاش‌های مسئولان حقوقی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال ادامه دارد و ما امیدوار به کمک دولت محترم هستیم تا زیان‌ها و خسارت‌های این فاجعه را برای فدراسیون کمتر کنیم. بدهی ۳۲ میلیارد تومانی مالیات قرارداد ویلموتس، جدای از مالیات پرداخت‌نشده قرارداد کارلوس کی‌روش، سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال است که هم اکنون به طور اقساطی به اداره دارایی پرداخت می‌شود.»

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.