اجاره یک روزه ملک برای دزدی‌های کلان

سارقان با آبمیوه مسموم توانستند 8‌میلیارد تومان از 15 مالباخته به جیب بزنند

یک روزه واحدهای تجاری را اجاره می‌کردند و طعمه‌های خود را به بهانه‌های مختلف به این واحدها می‌کشاندند، بعد از آن نقشه اجرا می‌شد. آبمیوه مسموم و بی‌هوش‌کردن مالباختگان؛ سناریوی تکراری بسیاری از سارقانی که به راحتی می‌توانند دست به دزدی‌های کلان بزنند. این بار هم سه سارق با همین شگرد توانستند 8‌میلیارد تومان به جیب بزنند. آنها 15 نفر را با این شیوه به دام انداختند. مالباختگانی که به بهانه خرید یا کاریابی به محل‌های اجاره‌ای این دزدان می‌رفتند و دیگر چیزی به یاد نمی‌آورند جز خوردن یک آبمیوه.

بیست‌ونهم مرداد ماه بود که پرونده‌ای با موضوع سرقت به شیوه بیهوشی تشکیل شد. در این پرونده زن جوانی به کلانتری ۱۲۴ قلهک مراجعه و شکایتی را مطرح کرد. پرونده به دستور قضائی برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع داده شد و در اختیار دایره مبارزه با سرقت‌های خاص پایگاه سوم قرار گرفت .

شاکی در شکایت خود به مأموران پلیس گفت: «برای خرید لباس به مزونی در یک مجتمع تجاری رفتم. متصدی مزون لباس به بهانه پذیرایی آبمیوه‌ای را به من تعارف کرد. با نوشیدن آبمیوه، اما بیهوش شدم. زمانی که به هوش آمدم، متوجه شدم اثری از مزون لباس نیست. آنها خودرو، دو موبایل و بقیه وسایل مرا سرقت کرده‌اند.»

با اعلام این شکایت، تحقیقات در این‌باره آغاز شد. در تجسس‌های پلیسی مشخص شد که واحد تجاری مزون لباس اجاره‌ای بوده و متهم با مدارک جعلی واحد تجاری مزون لباس را اجاره کرده بود. در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که سارق یا سارقان در همان روز قرارداد اجاره را فسخ و مزون لباس را تخلیه کرده‌اند.

ادامه تحقیقات پلیسی نشان داد که متهم با همکاری یک مرد و زن در این مزون فعالیت داشته است.

شکایت‌های مشابه

این درحالی بود که هنگام تحقیقات پلیسی پرونده‌های مشابه دیگری نیز به همین شیوه به بهانه‌های کاریابی و اخذ مجوز موسسات به این پایگاه ارجاع شد. در تحقیقات میدانی از محل‌های وقوع سرقت، سرنخی از حضور یکی از مجرمان سابقه‌دار به نام قاسم به دست آمد.

در رصد‌های اطلاعاتی کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه قاسم را در حوالی اتوبان اشرفی اصفهانی شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی او را روز هفدهم مهرماه در مخفیگاهش دستگیر کنند و برای ادامه تحقیقات پلیسی به پایگاه سوم انتقال دهند.

قاسم پس از دستگیری به ۱۵ سرقت با همدستی دو نفر از دوستانش به نام «سیامک» و «الناز» به شیوه بیهوش‌کردن شاکی در قالب مزون لباس، وعده کاریابی و اخذ مجوزهای موسسات اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه «قاسم دستخال» رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه متهم به ۸۰‌میلیارد ریال سرقت از مالباختگان اعتراف کرد، گفت: «تاکنون ۱۰ نفر از شاکیان قاسم را سارق اموال خود معرفی کرده‌اند. با دستور قضائی متهم برای کشف زوایای پنهان پرونده و دستگیری دو همدست او در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار دارد.»

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.