سیلاب‌های اخیر چقدر به ذخایر آب تهران اضافه کرد؟

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: بارش‌ها و سیلاب اخیر حدود ۱۰ میلیون مترمکعب یعنی معادل مصرف سه روز آب تهران به ذخایر آبی اضافه کرده است.

به گزارش شهروند آنلاین،محمدرضا بختیاری» در گفت‌وگو با ایرنا افزود: میانگین مصرف روزهای اخیر آب در تهران معادل روزانه سه میلیون و ۶۰۰ هزار مترمکعب بوده است.

او ادامه‌داد: به دنبال بارش‌ها و سیلاب‌های اخیر این تصور نادرست در افکار عمومی شکل‌گرفته که آورد آب سیلاب‌ها کمک زیادی به ذخایر و منابع آبی کرده است، در حالی که بخش عمده‌ این سیلاب‌ها در حوضه‌های آبریز نبوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: با آمادگی قبلی و تدابیر اندیشیده شده در چارچوب پدافند غیرعامل، حتی خروج ۱۲ ساعته تصفیه‌خانه‌های شماره ۲ (کن) و هفتم تهران از مدار نیز هیچ خللی در آب‌رسانی به پایتخت ایجاد نکرد و از ۳۰ ساعت پیش از آغاز سیلاب، آماده روبه‌رو شدن با این مشکل بودیم و حجم مخازن را به‌گونه‌ای تنظیم کردیم که هیچ مشکلی در روند تأمین آب رخ ندهد.

بختیاری خاطرنشان‌کرد: سیاست‌گذاری و اجرای پروژه‌های آب‌رسانی در استان تهران بر مبنای پدافند غیرعامل و مدیریت بحران موجب پایداری شبکه با کم‌ترین میزان خسارت شد.

به گزارش ایرنا، پیشتر «فیروز قاسم‌زاده» سخنگوی صنعت آب کشور با اشاره به سیلاب‌های اخیر گفت: از رواناب تولیدی بارش‌های اخیر، تاکنون حدود ۲۶۰ میلیون مترمکعب وارد مخازن سدهای کشور شده که سدهای استان سیستان و بلوچستان حدود ۱۳۰ میلیون مترمکعب، سدهای استان تهران حدود ۹.۵ میلیون مترمکعب و سد زاینده‌رود نزدیک به هشت میلیون مترمکعب ورودی داشته‌اند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.