آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری 1401 چه زمانی است؟

بنابر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور مهلت انتخاب رشته آزمون ۱۴۰۱ پایان روز شنبه ۲۲ مرداد است

این سازمان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: باتوجه به ارسال آخرین فایل اطلاعات سوابق تحصیلی توسط وزارت آموزش و پرورش در تاریخ 31 تیرماه ۱۴۰۱ مبنی بر سوابق (پیش دانشگاهی، ترمیمی، اصلاحی و جامانده) به اطلاع داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصیلی می‌رساند اطلاعات مذکور در سیستم انتخاب رشته بارگذاری شده و به داوطلبان نمایش داده می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین؛ در ادامه این اطلاعیه آمده است: داوطلبانی که فاقد کد سوابق تحصیلی بوده یا نمرات آنها قبلاً به سازمان واصل نشده بود می‌توانند نسبت به درج یا اصلاح کد سوابق تحصیلی (دیپلم یا پیش دانشگاهی) در سیستم انتخاب رشته اقدام کنند. در صورت تغییر نمرات دروس سوابق تحصیلی یا درج یا اصلاح کد سوابق تحصیلی، نمرات سوابق تحصیلی جدید در مرحله گزینش نهایی در صورت داشتن تاثیر مثبت اعمال و کارنامه جدیدی برای مرحله اول صادر نخواهد شد.

در مراحل انتخاب رشته از کلیک روی دکمه Back مرورگر خود و باز کردن بیش از یک صفحه مرورگر روی کامپیوتر جدا خودداری کنید. در غیر این صورت به صفحه اصلی بازگشته و مراحل انتخاب رشته را دوباره انجام دهید. انتخاب رشته فقط وقتی تکمیل شده است که در مراحل انتخاب رشته در یک صفحه مجزا از سیستم انتخاب رشته شماره پرونده هفت رقمی و رسید انتخاب رشته ۱۵ رقمی دریافت شود.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب دوره‌های پیام نور و غیر انتفاعی باشند، اما علاقمندی خود را در زمان ثبت نام و یا مراحل قبلی اعلام نکرده‌اند، می‌توانند با خرید کارت علاقمندی، این کد رشته محل‌ها را نیز انتخاب کنند. داوطلبان در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل در روند انتخاب رشته با مراجعه به سیستم پاسخگویی سئوال خود را مطرح کنند. داوطلبان می‌توانند در ساعات اداری با شماره ۰۲۱-۴۲۱۶۳ تماس بگیرند.

داوطلبان حتما قبل از ثبت انتخاب رشته اصلاحیه اطلاعیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ را مطالعه کنند. داوطلبان باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته را به طور کامل مطالعه کرده باشند. داوطلبان باید حتما شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنما را داشته باشند.

کلیه داوطلبان لازم است در مرحله انتخاب رشته، کلیه رشته‌های انتخابی با آزمون خود را از گروه آزمایشی که در جلسه آزمون آن شرکت کرده اند، انتخاب کنند./ایرنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.