فرانسه: با ادامه محاصره غزه صلح بی‌معناست

دولت فرانسه اعلام کرد، هیچ صلح پایداری بدون لغو محاصره نوار غزه در فلسطین ممکن نیست

وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد از آتش بسی که در نوار غزه به لطف میانجیگری‌های مصر و با پشتیبانی سازمان ملل و قطر اعمال شده استقبال می‌‌کند.

به گزارش شهروند آنلاین؛ در این بیانیه تصریح شد: بدون رفع محاصره علیه نوار غزه هیچ ثبات و صلح پایداری در آنجا به همراه تضمین‌های امنیتی معتبر برای اسرائیل نمی‌تواند وجود داشته باشد. فرانسه به تلاش‌هایش به همراه شرکای اروپایی و منطقه ای خود برای دستیابی به صلحی پایدار و عادلانه ادامه می‌دهد.

فرانسه همچنین از همه طرف‌ها خواست به اجرای کامل آتش‌بس با هدف جلوگیری از یک دور دیگر تشدید درگیری‌ها و افزایش شمار قربانیان غیرنظامی احترام بگذارند.

این کشور در عین حال در ضمن ابراز تسلیت به خانواده‌های قربانیان اخیر در غزه خواستار باز ماندن مسیرهای دسترسی به نوار غزه برای بلند مدت به ویژه از جهت اجازه به وارد کردن کمک‌های انساندوستانه و سوخت و نقل و انتقال سریع مجروحان و بیماران نیازمند به درمان شد.

از جمعه گذشته جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی به بهانه وجود تهدید حمله از جانب جنبش جهاد اسلامی فلسطین حملات هوایی به نوار غزه را شروع کردند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین، در جریان این حملات دست کم ۴۵ فلسطینی از جمله یک دختر بچه پنج ساله به شهادت رسیده در حالی که بالغ بر ۳۶۰ تن دیگر مجروح شدند./ایسنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.