راه‌اندازی بیمارستان ۵۰ تختخوابی هلال‌‎احمر در پایانه مرزی مهران

دبیرکل جمعیت هلال احمر در سفر به استان ایلام به همراه مشاور و قائم مقام سازمان امداد و نجات و سرپرست جمعیت هلال احمر استان با استاندار ایلام دیدار و گفت‌وگو کردند

به گزارش شهروند آنلاین؛ دبیرکل جمعیت هلال احمر در این دیدار از راه اندازی بیمارستان ۵۰ تختخوابی هلال احمر در پایانه مرزی مهران خبر داد و گفت: با تدبیر و هماهنگی و حمایت استاندار ایلام این بیمارستان در اربعین منشأ خدمات فراوانی برای زائران خواهد بود.
دکتر یعقوب سلیمانی افزود: هم اکنون یک بالگرد هلال احمر در استان است که به در خواست استاندار برای اربعین نیز یک بالگرد دیگر به استان ایلام داده خواهد شد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر، افزود: جمعیت هلال احمر کشور از دو ماه گذشته جلسات ستاد اربعین را برگزار کرده و در دو بخش موضوع امداد و نجات و کمک به بهداشت و درمان درون کشور و همچنین مسئولیت بهداشت و درمان در کشور عراق برنامه‌ریزی لازم را انجام دادیم.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط سال جاری و اینکه استقبال زائران نسبت به سنوات گذشته چشم‌گیرتر است و همچنین گرمای مضاعف هوا، تمهیدات و برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.
دکتر سلیمانی با اشاره به آمادگی های ایجاد شده به منظور اجرای طرح ملی امداد و نجات در اربعین حسینی، گفت: برای درون کشور تاکنون حدود ۱۵ هزار نفر از داوطلبان، امدادگران و نجاتگران ساماندهی شده‌اند؛ همچنین ۵۶۷ پایگاه ثابت و ۲۰۰ پایگاه موقت هماهنگ و برنامه‌ریزی شده است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر عنوان کرد: ۴۵٠٠ خودرو امدادی و عملیاتی برای خدمت رسانی به زائران در نظر گرفته شده است.
وی افزود: برای اربعین آمادگی کامل داریم با همه ظرفیت ها در خدمت دهی به زوار اربعین پای کار خواهیم بود.
در ایام اربعین دو بالگرد هلال احمر در استان مستقر خواهد شد
 استاندار ایلام در دیدار با دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: در تلاش هستیم در ایام اربعین برای زائران سفری ایمن، راحت و کم هزینه رقم بزنیم، ‌‌با وجود تمهیدات اتخاذ شده امیدواریم شاهد بهترین اربعین باشیم.
‌‌دکتر بهرام نیا اظهار داشت: با وجود یک بالگرد هلال احمر در استان، یک بالگرد دیگر از سوی جمعیت هلال احمر برای اربعین به استان داده می‌شود.
اسناندار ایلام خاطر نشان کرد: هلال احمر خدمات ارزشمندی در مواقع عادی و در زمان حادثه به مردم داشته است و در سطح استان و کشور خدمات هلال احمر در اذهان مردم همواره ماندگار است.
 وی ادامه داد: اسکان، امکانات درمانی، بهداشتی و تغذیه در اربعین امسال برای زائران مهیا شده است،  علی رغم کمبود اعتبارات، اما کار های عمرانی اربعین در استان حتی یک لحظه هم متوقف نشده است، بخشی از تجهیز اسکان زائران به عهده هلال احمر است.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.