لُب موضع مجلس درباره مذاکرات: رفع تحریم‌ها

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی از بررسی دور جدید مذاکرات هسته‌ای در جلسه این کمیسیون خبر داد

ابوالفضل عمویی گفت: باید مذاکرات منجر به رفع تحریم‌ها شود، انتفاع اقتصادی و فواید تجارت خارجی برای تجار کشور و اهالی اقتصاد فراهم شده و منفعت آن به مردم برسد.

به گزارش شهروند آنلاین؛ عمویی در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: این جلسه با موضوع بررسی دور جدید مذاکرات هسته‌ای تشکیل شد. نمایندگان نظرات خود را درباره نحوه ادامه پیگیری موضوع مذاکرات هسته‌ای ارائه کرده و گزارش‌هایی که به کمیسیون رسیده بود مورد بررسی قرار گرفت.

او توضیح داد: مجلس در قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها راهکارها و رویکردهای خود را در موضوع هسته‌ای ارائه کرده که در مواجهه با مذاکرات هسته‌ای نقشه راه است. بارزترین نمونه آن ماده ۷ این قانون بوده که بر اساسش دولت موظف است گزارش رفع تحریم‌ها را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند و نتیجه آن پس از بررسی در کمیسیون‌های امنیت ملی و انرژی با پیوستی به صحن علنی ارجاع می‌شود. نمایندگان نیز در مورد اجرای این قانون و نحوه ادامه برنامه هسته‌ای کشور تصمیم‌گیری می‌کنند.

عمویی گفت نگاه مجلس به موضوع بررسی مذاکرات هسته‌ای مبنی بر انتفاع اقتصادی مردم و رفع موانع تجارت خارجی است. او در پایان تاکید کرد که نمایندگان مجلس گزارش دولت از متن در حال گفت و گو در مذاکرات وین را بررسی خواهد کرد و اگر به جمع‌بندی نهایی برسد، حتما در تعامل میان دولت و مجلس با رویکرد همدلانه مورد توجه قرار خواهد گرفت./ایسنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.