مردم در انتظار پس لرزه های شوک دیروز دلار

چرا 24 ساعت امروز برای بازار ارز اهمیت دارد؟

پیش‌بینی دقیق قیمت در چنین روز حساسی که به احتمال زیاد معامله‌گران احساسی و هیجانی رفتار خواهند کرد، دشوار است.حمید حسینی، دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق؛ مهدی سوری، کارشناس بازار‌های مالی و بهزاد صمدی، تحلیلگر بازار سهام؛ از جمله کسانی هستند که کاهش تا ۱۰ هزار تومانی قیمت دلار را محتمل می‌دانند

شهروند آنلاین: پیش‌بینی دقیق قیمت در چنین روز حساسی که به احتمال زیاد معامله‌گران احساسی و هیجانی رفتار خواهند کرد، دشوار است. در کنار این، بانک مرکزی سیگنال مشخصی نداده است که در پی تثبیت قیمت‌ها در چه سطوحی است. با اینهمه قیمت خرید دلار آمریکا در صرافی بانک ملی امروز ۲۵,۴۷۰(بیست و پنج هزار و چهارصد و هفتاد تومان) اعلام شد.

بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا 25,470(بیست و پنج هزار و چهارصد و هفتاد تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا 27,500(بیست و هفت هزار و پانصد تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو 30,570(سی هزار و پانصد و هفتاد تومان) و قیمت فروش یورو 32,600(سی و دو هزار و ششصد تومان) است.

امروز برای بازار ارز و سکه روز مهمی به حساب می آید زیرا ادامه دیروز بازار را وارد فاز اصلاح می‌کند و برگشت از مسیر نزولی می‌تواند به معنای تثبیت قیمت در سطوح کنونی باشد.

احتمال کمی وجود دارد که فضای بازار ارز امروز آرام و کم نوسان باشد. ریزش ۳ هزار تومانی قیمت طی یک روز نمی تواند پایانی آرام برای اسکناس آمریکایی به همراه بیاورد. روند قیمت در معاملات شبانه هم نشان می‌داد که سطح هیجان در میان معامله‌گران به بالاترین حد رسیده است. دلار که تا ساعت ۷ بعدازظهر در حدود ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت داشت، در معاملات پشت خطی تا خط ۲۶ هزار تومانی پایین رفت، ولی حدود ساعت ۱۱ شب بار دیگر خود را به بالای ۲۷ هزار تومان رسانده و روی اعداد ۲۷ هزار و ۴۰۰ الی ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان معامله می‌شد. در واقع قیمت در معاملات پشت خطی در یک بازه ۴ ساعته حدود ۵ درصد حرکت رفت و برگشتی داشت.

امروز از این جهت برای بازار ارز مهم است که تا حدی مشخص می‌شود، ریزش روز گذشته از پشتوانه بنیادی برخوردار بوده است یا دلار تنها با چاشنی هیجان ۱۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است. برای پی بردن به این مهم، مرز ۲۷ هزار تومانی برای دلار از اهمیت زیادی برخوردار است . اگر بازار روز چهارشنبه بتواند مرز ۲۷ هزار تومانی را حفظ کند به احتمال زیاد حداقل به صورت موقت در مسیر صعودی قرار خواهد گرفت.

ادامه سقوط قیمت دلار در بازار آزاد، تصمیم سیاستگذار به ارزان‌تر کردن قیمت دلار صرافی ملی، افت ارزش سهام دلاری بازار سرمایه، تداوم تزریق ارز توسط بانک مرکزی به بازار، تداوم کاهش قیمت طلا و اظهارات حمایت مجدد دولت از بورس هرکدام می‌توانند نشانه‌هایی برای ادامه ارزانی دلار در امروز باشند.

همچنین حمید حسینی، دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق؛ مهدی سوری، کارشناس بازار‌های مالی و بهزاد صمدی، تحلیلگر بازار سهام؛ از جمله کسانی هستند که کاهش تا ۱۰ هزار تومانی قیمت دلار را محتمل می‌دانستند. آیا دلار ۲۰ هزار تومانی تبدیل به واقعیت می‌شود؟

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.